Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Jaan Tõnissonil on 22. detsembril 150. sünniaastapäev

Viljandi vallas Surva külas Mursi talus sündinud Jaan Tõnisson oli  rahvuslik ideoloog. Ka meie  eesmärk on tänapäeval eestluse väärtustamine, seda just kasvava põlvkonna hulgas ehk teel tulevikku. Kui rahvustunne on paigas, siis muudest probleemidest saame üle.

Jaan Tõnissoni sünniaastapäeva auks  korraldavad Tänassilma Külaselts, Viljandi Vallavalitsus, Kalmetu  Põhikool ja ajaloolane ning karikaturist Heiki Raudla  Viljandi valla  kõiki koole ning Viljandi Gümnaasiumi kaasates essee- ja luulevõistluse „ Eestlane olla on uhke ja hää"  ning meenutuspäeva 18. detsembril Tänassilmas. Essee- ja luulevõistluse  mõte on  eestluse väärtustamine paikkonna  noorte hulgas noort eneste mõttemaailma kaudu.

On märkimisväärne, et seoses Jaan Tõnissoni 150. sünniaastapäevaga  annab Eesti Pank välja hõbedast meenemündi, millel  on kujutatud Eesti riigitegelase, poliitiku ja õigusteadlase Jaan Tõnissoni portree. Võidutöö autor Sebastian Mikolajczak on rahvusvaheliselt tuntud Poola medali- ja mündikunstnik.

15-eurose nimiväärtusega hõbemünt jõuab ringlusse 2018. aasta detsembris. Müntide tiraaž on 5000.

Ene Saar,

abivallavanem