Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Joosusõõr ümmer Võrtsjärve

MTÜ Tarvastu Kool tegi omapoolse kingituse Eesti 100. aastapäevaks noortele suunatud liikumissarjaga 100 Järve Jooks, mis  kutsus spordisõpru korraldama ja osalema jooksu-/matkapäevadel oma kodukoha järvede ümber. Sarja eesmärgiks oli avastada Eesti kauneid järvi ja panna noored liikuma.

Esimesena sai jooksu interaktiivsele  kaardile kirja 24. veebruaril 2017 perekond Kald, kes  korraldas retke ümber talvise Kulli järve, millest võtsid osa kolme põlvkonna esindajad. Peagi lisandusid kaardile jooksud Eesti erinevatest paikadest: Pärnumaalt, Valgamaalt, Võrumaalt, Saaremaalt, Viljandimaalt.

EV100 juubelinädalal joosti 100 kilomeetrit ümber Võrtsjärve.

Jooksusarja tippürituseks oli 25. augustil toimunud  teatejooks ümber Võrtsjärve, kus kõik kohale tulnud jooksuhuvilised said anda oma panuse vabariigi sünnipäevakingitusse.

Jooksule registreerunud võistkondadesse kuulus  nii algklassiõpilasi, gümnasiste kui täiskasvanuid. Kohale oli tuldud ka peredega, mitmel korral läks teatepulk jooksu ajal üle vanematelt lastele.

Seekord joosti kahelt poolt Võrtsjärve. Start anti Rannu Püha Martini kiriku juurest, kus sportlikku meeleolu aitas üles kütta ansambel SüRR. EELK Nõo Püha Laurentsiuse koguduse õpetaja Mart Jaansoni heasoovlike  sõnade järel  andis stardipaugu Viljandi valla  Tarvastu piirkonna juht Mati Valli.

Teatepulk anti järgmisele jooksjale  kilomeetri pikkuse teelõigu läbimise  järel.  Interaktiivne teatepulk võimaldas võistkonna liikumist jälgida  nutiseadmetes: näha sai võistkondade asukohta ja liikumiskiirust.

Jooksu finiš oli  Mustla lauluväljakul, kus sportlasi ootas medal, diplom, soe söök ja muusikaline tervitus ansamblilt Õed-Vennad Ristikheinad Vähendatud Koosseisus. Jooksjate head tuju ei rikkunud ka vihmahood. Kuna Võrtsjärv ise jooksu ajal tihti silmaulatusse ei jäänud, oligi ilm sätitud selline, et vesise jooksu tunne oleks.

Aitäh kõigile abilistele ja jooksu eestvedajatele, Tarvastu Gümnaasiumi  kehalise kasvatuse õpetajatele Marge Almrele ja Margus Iggale, kes teavad, et sport pole eesmärk, vaid sport on eluviis.

Suur tänu toetajatele: KÜSK, Viljandi Vallavalitsus, GKR Trade (Vitamin Well), A. Le Coq, Kommipomm, Saaremaa Delifood OÜ, Maanteeamet, Funmaker OÜ, Tarvastu Gümnaasium.

Anne Põldsaar,

MTÜ Tarvastu Kool

 

Kui jooksu vältel joosti kilomeetriseid lõike ühe kaupa, siis finišisse tuli kogu võistkond koos. Fotol Tarvastu Gümnaasiumi võistkond jooksu lõpetamas. Foto: Joonas Talvik