Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Tänassilma rahva kaunid sügispäevad

Mõeldes hingedeajale, meenub kohe meie seast lahkunud Kalmetu kooli õpetaja Allar Jakobson, kes lõi traditsioonilise hingedepäeva tähistamise Tänassilma kirikus. Nüüd on ajad muutunud ja juba paar aastat tähistavad Tänassilma rahvamaja ja Kalmetu kooli rahvas hingedepäeva kooli raamatukogus, kus ühiselt lauldakse, põletatakse küünlaid ja meenutatakse lahkunuid. Selle aasta kontserdikava oli kokku pannud Kalmetu Põhikooli huvijuht Karin Mägi koostöös muusikaõpetaja Tiiu Kivilaanega ning Tänassilma Rahvamaja poolt Pille Sihveri ja Meelis Utt´ga. Enne koduteed jõime üheskoos morssi ja sõime maitsvaid pirukaid.

 

09. novembril toimus Tänassilma Rahvamajas perepäev. Üheskoos valmistati soolaseid ja magusaid trühvleid, meisterdati mardimaske ning loomulikult tähistati ka saabuvat isadepäeva. Nii hea on vaadata, kuidas lapsed ja nende emad-isad koos tegutsevad ja toimetavad.

 

Elu aga läheb edasi ja tulevik on ikka järeltulijate  päralt, keda Tänassilmas pole unarusse jäetud. 24. novembril korraldas Pille Sihver lasteringi lastele koos vanematega huvireisi Kurgjale C.R. Jakobsoni talumuuseumi, kus saime imetleda ja paitada hobuseid, lehmi, vasikaid, lambaid jt. Tore oli vana jahu- ja saeveski vaatamine, kus nägime palju eksponaate erinevatel korrustel.

 Ilm kippus jahedaks, kõhud läksid pärast pikka jalutuskäiku lastel tühjaks ja nüüd siirdusime rehetuppa, kus pärast väikest kehakinnitamist, hakkasime muuseumi töötaja- giidi Kersti Kaasi juhendamisel kadripäevaks ettevalmistusi tegema. Lapsed joonistasid omale maskid ja lõikasid need välja ning sidusid silmade ette. Nüüd tutvustati neile vanu kadripäeva kombeid ja mänge, kus kadriemana riietati valgesse üks tüdruk, kes „beebit" teistele sentide eest näitas. Anti mõistatusi lahendada ja õpiti ka kadrisantide laulu, ei puudunud ka vanad sportlikud mängud nagu looga alt selili läbi ronimine jt.

Märkamatult hakkas väljas hämarduma ja oli aeg kodusõitu alustada. Suured tänud ilusa, huvitava ja rõõmsa sügispäeva eest Tänassilma rahvamaja juhatajale Pille Sihverile ja C.R.Jakobsoni talumuuseumi giidile Kersti Kaasile.

 

Anne Meiesaar

Pensionär