Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Reket meelitas tegusad noored tantsupõrandale

Detsembri keskel said Viljandi valla koolides õppivad noored, kes on paistnud silma oma aktiivsusega, kokku Mustla rahvamajas, kus neid tervitas lisaks vallavanemale räppar Tom-Olaf Urb ehk Reket.

Viljandi valla kultuuri- ja noorsootööspetsialist Jana Seeba ütles, et tegemist oli tänuüritusega koolinoortele, kes on paistnud silma oma tegevusega. Kui tavaliselt kiidetakse õpilasi vaid heade õpitulemuste eest, siis antud peoga taheti pöörata tähelepanu just aktiivsusele, mis võib olla ka kooliväline – olgu selleks siis sport, laulmine või midagi muud.  

Vald saatis detsembri alguses valla koolidesse kokku 200 kutset. Kuna koolid teavad oma noori kõige paremini, anti kutsete jagamisel neile vabad käed. Lisaks palus korraldaja koolidelt tagasisidet, miks üks või teine õpilane osaleda võiks.

 „Kõik me oleme harjunud mõtlema, et koolis on kõige tähtsam õppimine ja see on kindlasti ka täna nii. Samas on väga oluline, et noored oleksid aktiivsed," lausus vallavanem Alar Karu. Kui lastel on mahti ka spordiks, rahvatantsuks, huviringideks, sündmuste organiseerimiseks ja muuks, siis aitab see vallavanema sõnul kujuneda kindlasti veelgi tublimaks kodanikuks.

Kui Reket Nublu hitti „Mina ka" esitades lavale saabus, siis teatas ta läbi mikrofoni, et istuda pole siin küll mõtet, mille peale noored kohe lava ette tormasid ja talle kaasa elama hakkasid. Muuhulgas lasi tuntud räppar noortel kaasa laulda lugu „Võit", sest kõik kohalviibijad võisid ennast auga võitjateks nimetada.  

Lisaks Reketile nägid kutsutud toredaid etteasteid kohalikelt noortelt. Tarvastu kooli õpilased hoolitsesid ka suures osas õhtu sisustamise eest, sest nemad olid seekord võõrustaja rollis. Alar Karu leidis, et taolisi pidusid võiks noortele edaspidigi korraldada ja sellest võiks saada Viljandi vallas tore traditsioon. Teda üllatas, et kooliõpilased nii kiiresti tantsupõranda vallutasid. 

Lisaks tantsimisele said osalejad fotoseina taustal pilti teha, süüa ning suhelda teiste oma valla noortega. Et õpilased turvaliselt peole ja tagasi koju jõuaksid, pani korraldaja valla erinevast otsast käima spetsiaalsed bussid, mida oli kokku neli.

Kes tahab näha rohkem pilte aktiivsete noorte peost või otsida üles foto endast, mille lasi fotonurgas teha, siis pildid on leitavad Viljandi valla kodulehel fotogaleriide alt.

 

Ketlin Beljaev,
avalike suhete nõunik