Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Sündmusterohket kultuuri ja spordiaastat!

Uue aasta alguses meenutatakse ikka möödunut ja peetakse plaane algavaks aastaks.

Kui nüüd mõelda 2018. aastale, siis oli see  Saarepeedi rahvamajale väga edukas. Meil on tublimatest tublimad kollektiivid, meil on spordigrupid, kes majas tegutsevad, meil on tublid tööinimesed. Aitäh teile, et olemas olete, ilma teieta poleks ju meid!

 

Jõuluettevalmistustega alustasime 29. novembril, kui korraldasime jõuluõpitoad. Külas oli Mursi käsitöökambri perenaine Merle, kelle abiga sai valmistada vanaaegseid jõulumunasid. Veel sai käsitööringi juhendaja Sigridi käe all teha toredaid helkureid ning ideid ja mõtteid klaaspurkide kaunistamiseks. Kohapeal valmistatud ahjusoojad küpsetised täitsid kõhtu ning kuum jook andis kosutust. Oli igati tore kohtumine enne peohooaega.

Saarepeedi rahvamaja on natuke teistsuguse suunitlusega kui tavapärane rahvamaja. Kuna meie saali kasutakse ka sportimiseks, siis saali kaunistamine ja kuuse tuppatoomine toimub vahetult enne pidu. Me ei saa kõike valmis sättida ega pidude ootele panna.

 

9. detsembril ootasime eakaid jõululõunale ja peole. Kogu eeskava ja tantsulise osa eest vastutasid oma maja kollektiivid. Samuti valmistasime toidud ise, alustades nädal varem kõrvitsa keetmisega ning toiduainete varumisega. Nii on, sest Saarepeedi rahvamajas on aasta jooksul palju sündmusi ja rahanatuke lihtsalt kaob ära.

 

14. detsembril ootasime jälle jõulupeolisi. Peol tantsitas ansambel Sinu Naine ja esinesid Viljandi gümnaasiumi noored. Hästi tore ja meeldejääv pidu oli. Ja nii toredad inimesed, aitäh teile!

Rahvamajas peab oma jõulupidu ka Saarepeedi kool. Pidude vahele on mahtunud veel rahvamaja väljaüürimised.

2019 on laulu- ja tantsupeo juubeliaasta. Saarepeedi rahvamaja kollektiivid valmistuvad ja õpivad hoolega suureks peoks. Esimesed ettemängimised toimuvad juba 27. jaanuaril Tartus ja tantsimised 30. jaanuaril Viljandis.

Suurem projekt rahvamajas on maakonna line-tantsupäeva korraldamine. See toimub 16. veebruaril. See on väga rahvarohke ja oodatud  sündmus tantsijate seas.

Teine suurem sündmus rahvamajas tuleb 2. märtsil – maakonna bändide päev. Ootame bände, nii lähemalt kui kaugemalt mängima ja muidugi publikut tantsima. Teeme koos ühe toreda sündmuse, olete kõik oodatud!

Kohtumiseni Saarepeedi rahvamajas!

 

Ille Mirka,

Saarepeedi rahvamaja juhataja