Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Ramsi noortetoa näitetrupp sai varjust välja

„Inimene sünnib siia ilma kolm korda. Esimene kord, kui päiksekiir puudutab esimest korda tema nägu. Teist korda, kui päiksekiir väljub tema südamest ja kolmas kord, kui inimene saab üheks suure valgusega." Selliste sõnadega algas 2019. aasta põhikoolide kooliteatrite festival, mis toimus 26.-27. aprillini Otepää kultuurimajas.

Viljandimaad esindas Ramsi Noortetoa näitetrupp Varjust Välja, kes oli eelvoorus juba võitnud Viljandimaa koolinoorte teatripäeval kõrgeima koha oma vanuseklassis. Riigifestivalil andsid etendusele tagasisidet žüriiliikmed, kes kiitsid noorte näitlejate võimekust. Näitetrupile anti välja eripreemia eripäraste teatrivahendite kasutamise eest.

Teatritegemist on Ramsi noored ikka armastanud ja alates 2019. aasta algusest on trupp kandnud nime Varjust Välja. Enamik praeguseid näitlejaid on saanud kogemusi juba kuue-seitsme etenduse jagu. „Läbi teatritegemise on toetatud noorte elurõõm, enesekindlus, koostööoskus ja armastus teatri vastu," teab rääkida noorte juhendaja Ester Valk.

Ramsi noored näitlejad pääsesid riigifestivalile juba teist korda. Ka aastal 2016 oli neil au esindada Viljandimaad etendusega „Helde puu".

Noored, olete väga-väga tublid ja mul on rõõm teist ja teie tegemistest! Minu suurim tänu kuulub Estrile, kes teeb oma tööd suure entusiasmi, südamlikkuse ja järjepidevusega. Aitäh!

Maire Rahnel ,
Ramsi Vaba Aja Keskuse juhataja