Kogu Viljandimaa laulab ja tantsib pühapäeval „Ühtses rütmis“

Viljandi maakonna laulu- ja tantsupidu "Ühtses rütmis" toimub Viljandi lauluväljakul 8. juunil.

Kell 16.00 algab Viljandi linnavalitsuse eest rongkäik lauluväljakule ning kohe peale rongkäiku algab pidu 2744 esineja osavõtul.

Peo peakorraldaja, Viljandi maavalitsuse kultuuritöö peaspetsialisti  Kati Grauberg-Longhursti sõnul on selle aasta peol kokku põimitud laul, tants ning pillimäng - kõik ühtseks peoks. „2012 aastal me seda juba katsetasime ning pidu õnnestus. Vaatamata suurele vihmale oli pidu meeldejääv nii kollektiividele, juhendajatele kui ka publikule."

„Ühtses rütmis"  on meie oma maakonna pidu, millel saavad osaleda kõik maakonna kollektiivid. Longhursti sõnul on peole tulemas ka mitmed külalised: „Näiteks Soomest, Tamperest  on peole tulemas puhkpilliorkester "Windus III", Tartust tuleb Tartu Akadeemiline Meeskoor ning meeskoor Forestalia ning mitmed teised. Saame ühtlasi ka uue lauluväljaku nii suure sündmusega korralikult proovile panna".

„Pühapäeval toimub Viljandi Hansapäevade lõpetamine, millele järgnev maakonna pidu on ilusaks kulminatsiooniks. Peo lõpul tulevad ühiselt tantsijate ja lauljate poolt esitlusele „Tuljak" ning „Puhkus Viljandis"," rääkis Longhurst.

Praegune ilmaprognoos lubab pidulistele küll kuiva ja sooja ilma, kuid  Longhursti sõnul olenemata välistest oludest, sütitab laulu- ja tantsurahvast igaühe sisemine tuli.

„Ootame peole rohkelt osavõttu ning võin kinnitada, et sellest saab üks igati rõõmuküllane sündmus," lubas Longhurst.

Laulu- ja tantsupeo kava