Seksuaalselt väärkoheldutele on loodud oma tugigrupid

Koroonakriisi taustal kerkis Eestis esile ka teine kriis, mis on pikalt varjus olnud - laste seksuaalne väärkohtlemine.

See teema on viimasel ajal eriti teravalt esile tõusnud just tänu avalikkuse ette jõudnud lugude kaudu. Nüüdseks on selgunud kui palju ohvreid see kriis on nõudnud. Seksuaalse väärkohtlemise ohvritel on aga vaja kohta, kus turvaliselt seda probleemi käsitleda. Seetõttu on tänavu loodud 2019. aastal tegutsemist alustanud lapseeas seksuaalselt väärkoheldute tugigruppide jaoks MTÜ Eesti SV Tugigrupid. Neid tugigruppe on praegu 7 ja neis osalevaid inimesi 103!

Tänu  2020. aasta septembris eetris olnud Pealtnägijale, kus Kadri otsustas rääkida kaamerate ees oma loo, on tugigruppidega liitunud väga paju inimesi. Paljud neist räägivad grupiga liitudes alles esimest korda oma väärkohtlemisest (nt 50 aastane naine rääkis sellest, kuidas tema vanaisa teda lapsena seksuaalselt väärkohtles). Paljudel inimestel pole võimalust maksta terapeutidele, et abi saada, nii jääbki nende jaoks ainukeseks abi saamise kohaks tugigrupp.

Praegu tegutseb MTÜ nimel Tallinnas neli tugigruppi, neist üks vene grupp, Tartus kaks tugigruppi, loomisel on kolmas grupp ning Paides üks tugigrupp. MTÜ Eesti SV Tugigrupid on valmis avama ka meeste tugigrupi kui piisavalt soovijaid leidub.

MTÜ Eesti SV Tugigruppidega saab tutvuda kodulehel: www.svtugigrupp.ee

Liituma on oodatud kõik lapsepõlves seksuaalset väärkohtemist kogenud täisealised inimesed, olenemata soost, usust, rahvusest,  seksuaalsest orientatsioonist. Ülemine vanusepiir puudub. Soomes oli kõige vanem pöörduja 73-aastane vanaproua. Ka mehed on oodatud.

Osalemine on anonüümne ja kogunemiste koht salastatud. Soovime, et kõik inimesed tunneksid end meie kogunemistel turvaliselt. Tugigruppide töö on seni olnud edukas. Inimesed tunnevad end paremini, kui saavad probleeme jagada ja üksteist toetada.

Praegu osalevad Viljandimaa inimesed Tartu ja Paide gruppides. Kui aga leidub piisavalt soovijaid, saame avada tugigrupi ka Viljandis, seda koostöös Viljandi vallavalitsuse ja Viljandi linnavalitsusega.

Viljandi vallavalitsus soovib, et seksuaalselt väärkoheldutel oleks võimalik tugigrupis osaleda just Viljandimaal. Palume sellest soovist teada andmiseks antud anonüümse MTÜ-ga Eesti SV Tugigrupid ühendust võtta.

Anname teada, et tugigruppidega saab liituda, kirjutades aadressile: tugigrupp555@gmail.com ja venekeelse grupiga liitumiseks: rus.gruppa1@gmail.com.

MTÜ Eesti SV Tugigrupid on heategevuslik organisatsioon, mis on tänulik iga võimaliku annetuse eest: MTÜ EESTI SV TUGIGRUPID EE631010220290532226.

Rita Holm

MTÜ Eesti SV Tugigrupid juhatuse liige