Viljandi vald tunnustas silmapaistvamaid kodanikke ja kodusid

Viljandi vallavalitsus andis sel nädalal üle Viljandi valla tunnustused ja seda üsna eripärasel moel. Kui esialgu oli plaanis tunnustada väljapaistnud valla kodanikke Heimtali ringhoones 23. veebruaril, siis koroona pandeemia järsk laienemine sundis plaane muutma. Nii läksid vallavanem Alar Karu ja vallavolikogu esimees Kaupo Kase ise autasustatute juurde, kaasas kõnepult, punane vaip, autasud ning lilled.

Vaata saadet Viljandi valla 2021. aasta tunnustuste üleandmisest SIIT.

Allpool nendest, keda tänavu tunnustati

Viljandi valla aukodaniku märgi, millega kaasneb kanne Viljandi valla auraamatusse pälvis Priit Silla.

2021. aasta Tegija aunimetuse, millega kaasneb kanne Viljandi valla auraamatusse, sai Sven Andreson. Viljandi valla Tegija aunimetuse saab sepp ning vanade asjade austaja, kes on võtnud eestvedada suuri väljakutseid pakkuva Lalsi Püha Nikolai kiriku restaureerimise.

2021. aasta aasta pere aunimetuse, millega kaasneb kanne Viljandi valla auraamatusse, sai perekond Pai. Viljandi valla aasta pere aunimetus omistatakse perele, kus kasvab neli toredat ja tublit last. Pereema on tunnustatud muusik, kes on pühendunud laste ja noorte lauluoskuse arendamisse. Nii tema enda kui tema õpilaste tunnustuste rivi on pikk. Isa Ivar Pai peab Viljandis tegutsevat vanavarakauplust "Livonia antiik", huvialaks on eesti ajalugu ja esemeline kultuur - seega on töö ja hobi üheks kujunenud.

2021. aasta Viljandi valla kultuuripreemia pälvis Annika Jones, kes sai Viljandi valla kultuuripreemia laiemat tähelepanu saanud kultuurilise ja kogukondliku tegevuse elavdamise eest. Annika Jones on Kolga-Jaani piirkonna kultuuritöötaja.

2021. aasta Viljandi valla Aasta Noorsootöö auhinna sai Karin Mägi. Viljandi valla Aasta Noorsootöö auhinna saaja on Kalmetu Põhikooli vilistlane ja sama kooli praegune huvijuht.

Viljandi valla teenetemärk

antakse vallas olulist osa etendanud füüsilisele isikule, kelle töö, looming või panus on toonud märgatavat kasu majanduse või muu valdkonna arendamisele Viljandi vallas.

Viljandi valla teenetemärgi, millega kaasneb kanne Viljandi valla auraamatusse said:

Urve Kimmel, kes pälvis teenetemärgi aastatepikkuse pühendumuse ja töö eest Viiratsi Päevakeskuse arendamisel ning kogukonna eakate eest hoolitsemisel.

Tiiu-Mall Lutsar, kes on 35 aastat olnud Leie, hiljem ka Kolga-Jaani piirkonna arst. Ta on olnud aktiivne valla elu korraldaja, endine vallavolikogu liige ja endise Kolga-Jaani valla aukodanik.

Urve Mukk, kes on kolleegide, õpilaste ja lastevanemate poolt lugupeetud ja tunnustatud pikaaegne (30 aastat) Heimtali Põhikooli õppealajuhataja. Ta on teinud väga tänuväärset tööd õpilaste kasvatamisel ja õpetamisel ning pedagoogilise personali töö korraldamisel.

Anne Sepik, kes on Sakala Maleva ringkonna Paistu kodutütarde rühma rühmavanem (organisatsiooniga seotud olnud 11 aastat), Paistu Kooli lasteaiaõpetaja abi ja kodunduse/etiketi ringijuhendaja.

Martin Kleini nimelised spordipreemiaid

annab Viljandi vallavalitsus valla haldusterritooriumil elavatele sportlasi ning spordielu edendajatele seniste kõrgetasemeliste saavutuste tunnustamiseks ja edasiseks spordiga tegelemiseks.

2021. aasta Martin Kleini nimelise noore naissportlase spordipreemia sai Jane Roosimägi.

Ta kuulub Eesti noortekoondisesse U18 vanuseklassis odaviskes ja mitmevõistluses. Ta võitis teise koha 2020. aasta Eesti noorte meistrivõistlustel odaviske, ning sama koha saavutas ta ka Balti noorte maavõistluse U18 klassi odaviskes. Lisaks on ta juba mitu aastat odaviskes omavanuste hooaja edetabeli juht.

2021. aasta Martin Kleini nimelise noore meessportlase spordipreemia pälvis Leo Muiste, kes on sisesõudmises U18 klassi 2020. aasta kahekordne maailmameister ning U23 klassi kahekordne Euroopa meister ning saavutanud ka kaheksapaadi koosseisus suurepäraseid tulemusi nii Euroopa kui Eesti tasemel.

Martin Kleini nimelise spordielu edendaja spordipreemia sai Einar Kaigas. Preemia läheb pikaajalisele ja tulemuslikule treenerile, kelle kohta õpilased ütlevad, et ta on väga põhjalik, hea organiseerija, hea juhendaja, täpne, südamlik, humoorikas ja usaldusväärne. Jooksmisest on saanud tema elutöö ning tema korraldusel rikastub kohalik spordielu ja võistlustegevus.

2021. aasta Martin Kleini nimelise naissportlase spordipreemia pälvis Emilia Palgi.

Spordipreemia aasta parimale naissportlasele läheb naisele, kes on  aktiivselt tegelenud kergejõustikuga 10 aastat ja esindab Viljandi valda nii maakondlikel võistlustel kui vabariiklikel suvemängudel. 2020. aastal püstitas ta tulemusega 3.70 Viljandimaa rekordi teivashüppes nii U23 vanuseklassi kui ka naiste arvestuses.

2021. aasta Martin Kleini nimelise meessportlase spordipreemia sai Kristjan Tafenau, kes esindab Viljandi valda nii maakondlikel võistlustel kui ka vabariiklikel suvemängudel. Ta võitis kõrgushüppe 2020. aastal Balti meistrivõistlustel kolmanda koha koha ning tuli Eestis meistriks kõrgushüppes nii meeste seas kui ka U23 vanuseklassis.

Tunnustused Kaunis kodu 2020 konkursi laureaatidele

Heakorrakonkursi "Kaunis Kodu" eesmärk on innustada Viljandi valla kinnistu omanikke korrastama oma kinnistuid, aidates seeläbi kaasa meie elukeskkonna puhtamaks ning kaunimaks muutmisele. Konkurss viiakse läbi kord aastas. Tunnustuse pälvisid;

• Teemeistri tee 1, Vana-Võidu küla, Teemeistri tee 1, 2 ja 3 korteriühistu (esindaja Jüri Roslender)
  • Aia tn 4, Uusna küla - Reelika ja Allan Oras
  • Jüri-Aadu, Saareküla küla - Merle ja Rein Pärnaku
  • Veski, Oiu küla - Valli Sepp ja Nikolai Rõbtšenko
  • Vana-Järve, Vardja küla - Merike ja Imre Rosenberg ning Asta Kass.

Fotol Viljandi valla aukodanik Priit Silla.