« Tagasi

Viljandi vallas on vaktsiinisüsti saanud peaaegu pool elanikkonnast

Eesti eesmärk on 2021. aasta sügiseks vaktsineerida 70% täiskasvanud elanikkonnast. 7. juuli seisuga on vähemalt üks kord vaktsineeritud 572 388 inimest ehk elanike vaktsineerimisega hõlmatus on 43%.

Viljandi vallas on see veidi kõrgem ja vaktsineeritud on üle 47% elanikest. See tähendab, et vallas on vähemalt ühe vaktsiinisüsti saanud 6450 inimest ning 70% saavutamiseks peab vaktsiini saama veel pea 3200 elanikku. Positiivne on, et vähemalt 70% hõlmatus on juba saavutatud 60+ vanuses elanike hulgas. 

Uuringud näitavad, et kõik Eestis pakutavad vaktsiinid aitavad tõhusalt ka uue ja agressiivsema delta viirusetüve vastu, kuid vaid siis, kui vaktsineerimiskuur on lõpetatud – Jansseni puhul kaks nädalat pärast ainsat doosi, Pfizeri puhul üks nädal pärast teist doosi, Moderna (uue nimega Spikevax) ja Astra Zeneca puhul kaks nädalat pärast teist doosi. Modernal on kahe doosi vaheline aeg 4 nädalat, Pfizeril 6 nädalat ja Astra Zenecal 12 nädalat.

Samuti kehtib vähemalt ühe aasta ELi vaktsineerimise digitõend, mis võimaldab lihtsamalt reisida ja ilma testimata ka Eestis paljude ürituste külastamist.

Kõik inimesed alates vanusest 12 eluaastat saavad vaktsineerimiseks aega broneerida digiregistratuuris ja riigi infotelefonil 1247 või helistades Viljandi haigla registratuuri numbril 434 3001.

Vaktsineerimine on 2021. aastal tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele ja ka neile, kellel pole tervisekindlustust.

Kui soovid vastuseid küsimustele:

  • Kuidas saan vaktsineerimisele?
  • Kes saavad vaktsineerida?
  • Mida teha ja arvestada enne vaktsineerimisele minemist?
  • Mida teada vaktsineerimise järel?
  • Mida teada võimalike kõrvaltoimete kohta?

Siis loe lähemalt: https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

8 põhjust, miks vaktsineerida ennast COVID-19 vastu

  • Haiguse kulg on ettearvamatu ning see võib kahjustada nii noore kui ka vanema inimese tervist ja elukvaliteeti pikaks ajaks.
  • Kõik Eestis saada olevad vaktsiinid vähendavad rasket haigestumist ja haiglasse jõudmist. Eestis on praeguseks vaktsineeritud tervishoiutöötajate haigestumine juba langenud. Iisraeli ja Ühendkuningriikide kogemus näitab, et raske haigestumine väheneb enam kui 80%.
  • See on tõenäoliselt ainus reaalne lahendus normaalse elukorralduse juurde tagasi pöördumiseks.
  • Vaktsineeritud inimestel on Eesti riiki sisenemisel või nakatunu lähikontaktseks osutumisel võimalik saada vabastus eneseisolatsiooni kohustusest ühe aasta jooksul alates vaktsiinikuuri läbimisest. COVID-19 haiguse läbipõdenute isolatsioonivabastus kehtib kuus kuud alates tervenemisest.
  • Vaktsineerimine lubab taastada haiglates plaanilise ravi mahu. Teised tervisehädad pole maailmast kadunud. Inimesed saavad kiiremini ravi, mida nad vajavad.
  • Iga vaktsineeritu loeb – nii kaitseme kõige nõrgemaid, kes terviseseisundi tõttu ennast vaktsineerida ei saa. Nemad võivad olla meie vanemad, lapsed, sõbrad, tuttavad või lihtsalt tänaval möödujad.
  • Saad endale vähemalt 6-kuulise, kuid tõenäoliselt palju pikema kaitse raske COVID-19 haiguse vastu.
  • Pärsid viiruse edasi kandumist – kui tõhusalt vaktsiinid seda teevad saame teada küll aja jooksul, sest uuringud jätkuvad.