« Tagasi

Viljandi Vallavalitsuse erakorralisel istungil võeti vastu meetmed, mis aitavad tõkestada COVID-19 viiruse levikut

Reedel, 20. novembril toimus Viljandi Vallavalitsuse erakorraline istung. Päevakorras oli üks punkt: COVID-19 viiruse leviku tõkestamise abinõudest.

Terviseameti andmetel on viimastel nädalatel koroonaviirusesse haigestumine oluliselt kasvanud vanusegrupis 10-19 eluaastat ja seetõttu palub terviseamet kriitiliselt üle vaadata noortekeskuste ja huviringide tegevused üle terve Eesti.

Vallal lasub asutuste pidajana kohustus koroonaviiruse leviku tingimustes riske maandada. Reeglina ei ole võimalik korraldada õppetööd huvikoolides või huvitegevust hajutatult ja seetõttu on oht, et koroonaviiruse levik suureneb.

Kõik Viljandi Vallavalitsuse poolt vastu võetud meetmed on tarvitusele võetud selleks, et lasteaiad ja koolid saaksid jätkuvalt avatud olla.

Vallavalitsuse otsusega vastu võetud piirangud kehtivad 21. novembrist kuni 9. detsembrini 2020.a.

Otsustati viia kõik huviringid, ka täiskasvanute omad, viia distantstegevusele.

Samuti viiakse distantstegevusele üle noortekeskused ja –toad.

Siseruumides toimuvad üritused jäetakse ära. Samuti jäetakse ära siseruumides toimuvad treeningud ja spordivõistlused ära jätta.

Liigamängudeks (korvpall, võrkpall), mida reguleerivad alaliidud, tuleb leida saalid, mis ei asu haridusasutustes. Koolimajades asuvatel raamatukogudel tuleb oma töö ümber korraldada nii, et vältida kontakte kooli jt raamatukogu külastajate vahel.

Sotsiaalmajadesse on võõrastel etteteatamata sisemine keelatud. Külastamine tuleb eelnevalt kellaajaliselt kokku leppida asutuse juhiga, kes registreerib külastaja andmed (nimi, kuupäev, kellaaeg, kontakt nr). Külastaja peab kandma maski ja eelnevalt käed desinfitseerima.

Hooldekodudes on võõrastel sisenemine endiselt keelatud. Lähedased saavad hoolealuseid külastada etteregistreerimisega. Külastaja peab desinfitseerima käed ning kasutama maski.

Päevakeskused pakuvad vaid hädavajalikke teenuseid (pesupesemine, dušši ja saunateenuse kasutamine) ning ainult Viljandi valla elanikele. Teiste tegevuste läbiviimine päevakeskustes tuleb kooskõlastada valdkonna juhiga;

Terviseameti soovitusel on alates 20. novembrist kuni 23. novembrini isolatsioonis ja e-õppel kogu Tarvastu Gümnaasium.