Viljandi vallavolikogu suurendas sünnitoetust

Viimasel istungil möödunud aasta eelviimasel päeval võttis Viljandi Vallavolikogu vastu otsuse suurendada sünnitoetust saja euro võrra ehk perele makstakse alates tänavusest aastast lapse sünni puhul toetust  600 eurot.

Riigi ja valla toetusega kokku saavad vanemad Viljandi vallas lapse sünni puhul toetust ligi 1000 eurot.

Viljandi vallavolikogu esimees Kaupo Kase sõnas, et Viljandi vald püüab olla lastesõbralik vald. Viljandi valla sünnitoetus on  võrreldes  teiste  Viljandimaa valdadega suurim.

„Viljandi valla üks prioriteete on lastega seonduv, see puudutab investeeringuid nii lasteaedadesse kui ka kooliharidusse. 2021. aastal on planeeritud suuremad investeeringud Viiratsi lasteaia laiendamiseks ja Kolga-Jaani lasteaia renoveerimiseks (fotol lasteaia makett). Varsti saab valmis Pärsti lasteaia remont " sõnas Kase. „Lisaks on ka lasteaiaga seotud väljaminekud peredele Viljandi vallas tunduvalt väiksemad kui suuremates keskustes", ütles vallavolikogu esimees.

Viljandi vallas sünnib aastas keskmiselt 140 last.

Võrdluseks: Viljandi linn hakkab sellest aastast sünnitoetust maksma 250 eurot, Põhja-Sakala vald 500 ja Mulgi vald 400 eurot (info pärineb Viljandi abivallavanema Irma Väre ettekandest vallavolikogu istungil).