« Tagasi

Soovitused seoses COVID-19 haiguse levikuga

Kõige pädevamat infot koroonaviiruse leviku kohta saab Terviseameti kodulehelt.
 
❗Kuidas haigusest hoiduda❗
👉Pese käsi sooja vee ja seebiga ning avalikes kohtades kasuta alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit. Käte pesemine ja desinfitseerimine tapab kätele sattunud viiruse.
👉Väldi pikaajalist viibimist rahvarohketes kohtades
👉Väldi reisimist riskipiirkondadesse (Hiina, Iraan, Jaapan, Singapur, Lõuna-Korea, Itaalia)
👉Nakkuse leviku vältimiseks ei soovitata perearstikeskusesse kohale minna, vaid eelkõige helistada oma perearstile, pereõele või perearsti nõuandetelefonile 1220.
👉 Erakorralise abi vajadusel kutsu kiirabi, helistades telefonile 112.
 
Eesti Haigekassa tuletab meelde töövõimetuslehe võtmise osas:
❗Meelespea❗
👉Töövõimetuslehe saab arst väljastada inimesele, kes on tööandja kaudu ravikindlustatud.
👉Töövõimetuslehe väljastamise või väljastamata jätmise otsustab arst inimese terviseseisundi põhjal.
👉Töövõimetuslehe alusel maksavad tööandja (alates 4.päevast) ja haigekassa (alates 9. päevast) inimesele töövõimetushüvitist.
 
Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast maailmas, soovitab Terviseamet teavitada lastevanemaid, kes käisid puhkamas kõnealuse viiruse suurema levikuga paikades. Võimalusel soovitatakse neil viibida koos lastega 14 päeva kodus ja jälgida perekonna tervislikku seisundit.
 
Haridus- ja Teadusministeerium palub lapsevanemaid, kelle laps ettevaatusabinõuna koju jääb, teavitada sellest õppeasutust. E-õppe vahendeid kasutades on võimalik korraldada sellel ajal individuaalõpet kodustes tingimustes.
 
Haridus- ja Teadusministeerium annab teada, et hetkel ei nõua olukord erakorralisi meetmeid haridusasutustes, kuid arvestades ka grippi haigestumise hooajalist tõusu, palub ministeerium pöörata olulist tähelepanu piisknakkuste ennetusmeetmetele.
 
Küsimuste korral pöörduge terviseameti poole e-posti teel: kesk@terviseamet.ee .