Uudised ja teated

« Tagasi

11. veebruaril on Euroopa 112 päev

11. veebruaril tähistatakse kogu Euroopas  hädaabinumbri 112 päeva.  112-lt saab õnnetusjuhtumi korral päästjaid, politseid või kiirabi kutsuda kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides. Kuid kahjuks teab vaid kolmandik Eesti elanikest, et 112 on üle-euroopaline hädaabinumber. Häirekeskus kutsub 11. veebruaril avatud uste päevale ning jagab mitmetel üritustel teavet 112-le helistamisest, hädaabikõne vastuvõtmisest ja abi saatmisest. 

11. veebruaril kell 10.00 või kell 15.00 – avatud uste päev Häirekeskuse Põhja, Lõuna ja Ida keskuses. Saad teada, kuidas helistada 112-le Eestis ja Euroopas. Tutvustatakse, kuidas päästekorraldaja hädaabikõne vastu võtab ja abi saadab. Uksed on avatud Häirekeskuse Põhja keskuses Erika 3 Tallinnas, Lõuna keskuses Kirde 14 Elvas ja Ida keskuses Rahu 38 Jõhvis.  Eelregistreerimine 1.-10. veebruarini Päästeala infotelefonil 1524.

6.-13. veebruar – teeme lumest 112! Häirekeskuse üleskutsel meisterdatakse paljudes lasteaedades üle Eesti lumest hädaabinumber 112. Häirekeskuse päästekorraldajad külastavad lasteaedu üle Eesti ning räägivad lastele, millal ja kuidas  112-le helistada.  Lumest hädaabinumbrit tegema on oodatud ka koolid, noorteringid, pered. Häirekeskus palub lumest 112 tegemise pildid saata e-postile lumest112@112.ee, pildid pannakse üles Häirekeskuse facebooki www.facebook.com/hairekeskus. Häirekeskus premeerib parimaid!   

Lisaks toimuvad 11. veebruaril koostöös Häirekeskusega mitmed vabatahtlike päästjate ja päästeala noorteringide üritused üle Eesti. Täpsem info Euroopa 112 päevast ja üritustest Häirekeskuse kodulehel: http://www.rescue.ee/hairekeskus/euroopa-112-paev

Häirekeskus korraldab Euroopa 112 päeva üritused koos Päästeameti, Politsei- ja Piirivalveameti, Sisekaitseakadeemia, Pärnu Kiirabi, Eesti Punase Risti, Tallinna Nõmme Noortekeskuse, Pärnu Noorte Vabaajakeskuse, Noarootsi Päästeala noorteringi, Eldred OÜ ja Kuusakoski AS-iga.

Edvi Freiberg
Häirekeskuse ekspert