Uudised ja teated

« Tagasi

Maal elamise päeval 28.septembril ootavad külalisi Holstre ja Mustla

Maal elamise päev on üle-eestiline algatus, mille eesmärk on kutsuda maale elama veelgi rohkem tegusaid ja särasilmseid inimesi.

Laupäeval, 28. septembril võtavad Viljandi vallas külalisi vastu Mustla ja Holstre ajavahemikul 11.00 - 16.00. Staap asub Tarvastu Käsitöökojas, kus on avatud kohvik, õpituba, saab külastada muuseumi ja raamatukogu, teha ringkäik käsitöökojas. Viljandi vallast osalevad ja ootavad külla:  Tarvastu Gümnaasium, Tarvastu Lasteaed, OÜ Karpo, OÜ Roni Rem, Linnamäe talu, Kärstna Hooldekodu, Holstre küla. Täpsem info külastuskaardil: https://xn--maalelamisepev-hib.ee/kaart/

Üle-eestiliselt avavad kõigile huvilistele oma uksed 35 valda Hiiumaalt Setomaani ja Alutaguselt Häädemeesteni. 

Sel päeval ootavad Sind külla lasteaiad, koolid, tervise-, kultuuri ja spordikeskused, külamajad ja ettevõtted – kohad, mis kujundavad elukeskkonda maal. Mõned vallad keskenduvad Maale elamise päeval konkreetse piirkonna esitlemisele, kuhu enim oodatakse uusi elanikke. Huvilistele avavad uksed ka Aasta küla 2019 nominendid igast Eesti maakonnast.

Maal elamise päeval saad vabalt suhelda kohaliku kogukonna sädeinimestega ning kaaluda, kas just siia valda võiks tulla Sinu kodu. Tule ja kae oma silmaga, kuidas oleks elada maal – päriselt!

SOOVID OSALEDA?
Et osa võtta Maal elamise päevast, vali eelnevalt välja üks või mitu valda, keda 28. septembril külastada. Selleks on Sulle abiks Maal elamise päeva interaktiivne kaardirakendus, mille abil saad tutvuda osalevate valdadega ja planeerida oma teekonda. 
Samuti soovitame valiku tegemisel tutvuda lugudega inimestelt, kes hiljaaegu linnast maale kolinud.
Jooksvaid uudiseid Maal elamise päevast loe siit.
Küsimuste korral võta ühendust Maal elamise päeva korraldajatega.