Uudised ja teated

« Tagasi

Päri raamatukogu on ajutiselt suletud

23. jaanuarist on Päri külas asuv Päri raamatukogu ajutiselt suletud. Raamatukogu avati 2002. aastal ja täiendav konstruktsioonide tugevdamine toimus 2010, mida osaliselt finantseeris Tartu Merko AS (ehitaja) ning osaliselt vallavalitsus.

Raamatukogu saali keskel, pika sildega alal, on lagi märgatavalt vajunud. Ei saa väita, et oleks varingu oht, küll aga pole olukord  ka piisavalt turvaline.

Arvesse võttes tarkust – "parem on karta, kui kahetseda", otsustas valla juhtkond koos ehitusvaldkonna juhtidega raamatukogu ajutiselt sulgeda kuni ekspertiisi läbiviimiseni.

Ekspertiisi hinnapakkumised jõudsid vallavalitsusse 23. jaanuaril. Töö orienteeruv maksumus ei ole veel hetkel teada. Ekspertiisi tulemused loodame teada saada ca nädala jooksul.

Sama maja teises tiivas tegutseva lasteaia töö ei ole ohus, kuna puuduvad pikad silded ja toestus on vaheseinte näol olemas.

28. jaanuaril paigaldavad  AS-i Pärlin töömehed  eksperdi soovitusel raamatukogu laele ajutised toed.

Viljandi Vallavalitsus ootab sõltumatu komisjoni turvalisuse uuringu otsust, et selgitada põhjus ja  leida tekkinud olukorrale võimalikult kiiresti lahendus.  


Raamatukogu asub  vallaelanikke teenindama esimesel võimalusel.

Edith Pruuli
teabespetsialist