« Tagasi

Esmaspäeval algab Viljandi valla kaasava eelarve rahvahääletus

Viljandi valla kaasava eelarve rahvahääletus algab esmaspäeval, 21. septembril ja lõpeb 4. oktoobril. Hääletada saab Viljandi valla elanik, kes 21. septembri seisuga on vähemalt 16-aastane.

Ettepanekute esitajad tutvustavad oma ettepanekuid 24. septembril kell 18 Viiratsi rahvamajas. 

Viljandi valla 2020. aasta kaasavasse eelarvesse laekus 20 ettepanekut, millest 13 pääses edasi vallaelanike hääletusele, mis algab 21. septembril.

Üks idee on aga esitajate poolt rahvahääletuselt tagasi võetud. Kolga-Jaani Maanaiste Selts kinnitas, et on loobunud ideest osta kohvikumaja. Seoses kultuurimaja ostmisega Viljandi vallavalitsuse poolt kinnitas Maanaiste Selts, et edaspidi soovitakse aidata just kultuurimajas sisu luua, et sellest populaarne kooskäimise koht saaks..

Hääletada saab kuni kolme erineva idee poolt. Hääletada on võimalik elektroonselt VOLIS-keskkonnas aadressil volis.ee. Seda saab teha ka  Viljandi vallamajas,  valla teenuskeskustes või lähimas Viljandi valla raamatukogus nende lahtiolekuaegadel. Selleks tuleb kindlasti kaasa võtta ID-kaart (PIN-koodidega), kohapeal aitab töötaja VOLISesse siseneda. Võimalik on samades kohtades hääletada ka pabersedeliga.

Ideedega saab tutvuda valla kodulehel

ja keskkonnas VOLIS.