« Tagasi

Viljandi Valla Teataja vahel ilmub Üitsainus Mulgimaa

Loe järjekordset Viljandi Valla Teatajat, mille vahel on seekord ka Üitsainus Mulgimaa.

Järgmise nädala teisipäeval ja kolmapäeval jõuab Viljandi Valla Teataja ka ligi 6400 inimese postkasti. Uudista lehte siit.

Neljaleheküljeline mulgkeelne leht läheb septembris ka Mulgi ja Tõrva vallalehtede vahele. Kolme omavalitsuse lehtede trükiarv on kokku u 11 000.

Seni trükiti Mulgi Kultuuri Instituudi poolt välja antavat  Üitsainust Mulgimaad neli korda aastas ja selle trükiarv oli 2500 eksemplari. Lehte jagati Mulgimaa omavalitsustes, kauplustes, raamatukogudes ja erinevates infopunktides.

Viljandi vallavanem Alar Karu ütles, et mulgikeelse lehe piiratud ja juhuslik levik oli peamine põhjus, miks vallajuhid soovisid seda vallalehtede vahele. „Kuna lehe tiraaž mitmekordistub ja otsepostitusega jõuab see vallaelanike koju, on Mulgimaa piirkond väga hästi kaetud. Meile on oluline, et inimesed tunneksid, et kuuluvad ajaloolise Mulgimaa piirkonda, ja et mulgi keel kanduks edasi ka järgnevatele põlvkondadele."

Karu lisas, et viimasel ajal on ka tulipunktis ajaloolise ja kaasaegse Viljandi- ning Mulgimaa piiride küsimus. Sellel kuul kohtuvad näiteks Põhja-Sakala, Mulgi, Viljandi, Põltsamaa ja Tõrva ajalehtede toimetajad, et arutleda Suure Viljandimaa piiride ja ühtse identiteedi, turismi jm edendamise üle.

Üitsainust Mulgimaad välja andva Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja Ave Grenbergi sõnul muudeti ajalehe väljaandmist, et mulgi identiteet tugevneks, inimesed teadvustaksid rohkem Mulgimaa teemasid ja elaksid ühises infoväljas.