« Tagasi

Kõrgetasemeline discgolfi maraton Holstre-Pollis

23.-24. mail toimus Holstre-Polli vabaajakeskuse discgolfi pargis kõrgetasemeline võistlus „Holstre-Polli DiscGolfi Maraton 2020".

Võistlus peeti maha neljas erinevas tugevusgrupis vastavalt reitingule (naised 751+;  mehed 830-880; 881-930; 931+). Kokku registreerus võistlustele 72 mängijat, kellest lõpetas 63, mis on maratonile omapärane.

Kokku pidid võistlejad läbima rada viis ringi (u.4,6 km/ring), vastavalt juhendile neli ringi laupäeval ja finaalring pühapäeval. Enne viimast ringi oli kõigis gruppides veel esikolmik lahtine.

Võistluse võitis meeste 931+ klassis 2019. aasta Eesti meistrivõistlustel teise koha saavutanud Mats-Erik Tõhk -12 punktiga, teise koha saavutas Rasmus Metsamaa -11 ja kolmanda koha saavutas Ott Šeffer -8 punktiga.

Meeste tugevusgrupis 880-930 saavutas esikoha Danek Mugur +23 punktiga, talle järgnes teise koha saavutanud Kevin Keek +25 ja kolmanda kohaga Ott Sikut +26. Meeste 830-880 grupis saavutas esikoha Riko Voog +45, teise koha Indrek Põder +46 ja kolmanda koha Taavi Roosbaum +49. Naisi oli tulnud osalema viis. Võitjakarika viis koju Keiti Tätte +51, teise koha saavutas Margit Viilep +56 ja kolmanda koha Meeri Rätsep +77 punktiga.

Eriauhinnad anti välja kõige nooremale, kes oli 16-aastane Tõnis Kald, ja kõige eakamale, kes oli Anton Letner (73). Võistluse peakorraldaja Tarmo Arak ja peakohtunik Erki Marksoo leidsid, et võistlus läks korda ja võistlust planeeritakse jätkata maratoni nime all ka järgnevatel aastatel.

Pärast võistlust küsitleti võistlejaid, kes leidsid, et tegemist oli tõelise maratoniga, mis oli siiani Eestis toimunutest kõige raskem. Võistluse tulemusi saate näha aadressil https://discgolfmetrix.com/1167834.

Järgmine võistlus Holstre-Pollis on 6. juunil, kui toimub sari „Discihullude karikasari 2020".  Kindlasti tasub tulla vaatama Eesti Discgolfi Liidu korraldavat EDGL karikasari 2020 võistlust.

Autor: Tarmo Arak,
Holstre-Polli Vabaajakeskuse juhataja

Foto allkiri: Teise koha sai Rasmus Metsamaa, esimese koha Mats-Erik Tõhk ja kolmanda koha Ott Šeffer.

Noortekeskuste ruumide rentimiseks võta ühendust kohaliku noorsootöötaja või noortekeskuse juhatajaga. Ruumide rentimise hinnakiri on järgnev: