« Tagasi

Minu, sinu, meie – koos on rohkem!

Minu, sinu, meie – koos on rohkem! 
 
Kalmetu põhikooli noorteprojekt "Minu, sinu, meie – koos on rohkem" jõudis eduka lõpuni. Kogu ettevõtmise eesmärgiks oli lähendada kogukonna liikmeid tasuta mitmekesiste sportlike liikumisõhtutega ning tegutseda üheskoos piirkonna tugevdamise nimel. 
 
Projekti raames toimus mitmekesise programmiga koguperepäev Kalmetu põhikooli õuealal,  kus oli võimalus kaasa lüüa ühises soojenduses ning erinevates sportmängudes. Võimalus oli lasta vibu, lustida tasuta sky-jump atraktsioonil ning kolmel erineval batuudil.  Lisaks sai nautida teadusteatrit, imroteatrit ja mustkunstniku etendust.  
 
Mitme kuu vältel pakkusime kogukonna liikmetele tasuta treeninguid. Võimalus oli osaleda trummipulkade ja tempokate rütmide saatel toimuvates my-beat treeningutes, vähetuntud idla treeningus ning mitmetel indiaca ja lauatennise õhtutel. 
 
Projekti raames valmisid ühistegevustena kooli õuealale kaks ilmastikukindlat lauatennise lauda ning kvaliteetne kahekohaline kiik, mis oli kohalike laste pikaajaliseks unistuseks.  
 
Mehiseid töid juhtis Kalmetu põhikooli tööõpetuse õpetaja Kalle Riitmuru, koos tublide piirkonna noorte Oliver Truu, Marten Karvi, Kalvin Thomas Roysteri ja Kalle Raidmäega. 
 
 
Huvitav haridusseminar 
 
 
 
3. detsembril pidasime haridusseminari, kus arutleti maakoolide tuleviku üle. Põnevate ja sisukate ettekannetega esinesid mitmed spetsialistid. Ülevaate piirkonna hariduseandmise ajaloost andis ajalooõpetaja Tuuli Tolmov, Viljandi valla hariduse arengukava tutvustas Maive Feldmann, Peedu kooli loo ja kokkuvõtvad jäeldused tõi meieni Liina Luure.  
 
Õhtu lõppedes sai sõna Eesti Külaliikumise Kodukant juht Krista Habakukk, kes istutas kuulajatesse mitmeid häid ideid ja tähelepanekuid edukaks kogukonna kaasamiseks paikkondlikus hariduse edendamises.  
 
Projekti rahastas Euroopa Solidaarsuskorpus ja SA Archimedes noorteagentuur.  Täname kõiki, kes aitasid projektil sündida. Loodame, et peale eduka projekti lõppu ei kao kohalike soov olla osa kogukonnast ja tunda rõõmu rahvast liitvatest ühistegemistest. 
 
 
 
Autor: Karin Mägi,  
 
Kalmetu põhikooli huvijuht 
 
 
 
Foto: Pille Sihver 
 
Pildi allkiri: My-beat treening Kalmetu koolis.