« Tagasi

Mulgi märk on uhkuse asi

Mulgimaal on teadagi kõik kõige parem! Mulgimaa tooteid, teenuseid, elamusi ehk kõike seda, mis on Mulgimaal valmistatud ja kannab mulgi vaimu, saab nüüd eristada Mulgi märgi järgi.

Esimesed Mulgi märgid anti üle 21. märtsil Taagepera lossis. Mulgimaa Arenduskoja juhatuse otsusega anti esimesed Mulgi märgid järgmistele ettevõtetele: Pajumäe talu, OÜ Polli mõis, Mulke Crisps, Vanamõisa toitlustus, Mulgi Kõrts, Mulgi Pruulikoda ning Mulgi segakoor ja ansambel Lõõtsavägilased.

Mulgi märgiga tahetakse Mulgimaa ühisele turundamisele hoogu juurde anda. Mulgimaa ettevõtjad on aastaid teinud koostööd, käies ühiselt laatadel ja messidel nii Eestis kui välismaal. Koondumine ühise kaubamärgi alla on järgmine etapp koostöös ja kindlasti aitab Mulgimaa tegusatel ettevõtetel suuremat turgu kõnetada. Mulgi värk on ju uhkuse asi!

 „Koostöö ettevõtjate ja Mulgimaa arenguorganisatsioonide vahel on olnud tihe, kuid Mulgi märgiga tahame pakkuda uusi võimalusi, et piirkondlikku päritolu tähtsustav ettevõtja saaks Mulgimaad esile tuua. Meie jaoks on hästi äratuntav märgis abiks kohaturunduses nii ettevõtjatele kui kõigele Mulgimaal toimuvale: festivalid, kodukandipäevad jne. Sõna „Mulgi" on juba väga palju kasutatud erinevate ettevõtete nimedes ja toote nimedes, Mulgi märgi saajad saavad piirkondlikku päritolu veelgi rohkem esile tuua," selgitas Mulgimaa Arenduskoja juhatuse esimees Dmitri Orav.

Mulgimaa Arenduskoja tegevjuht Anneli Roosalu ütles, et märgi kasutuselevõtu eesmärk on väärtustada Mulgimaa ettevõtteid ja luua turundusvõimalusi ning see kokku võiks aidata kaasa uute töökohtade loomisele Mulgimaal.

Mulgi märgi taotlemine on avatud kodulehel mulgimaa.ee.

Anneli Roosalu,

MTÜ Mulgimaa Arenduskoda

 

Fotol: Mulgi märgi sai ka Mulgi segakoor. Märgi võttis vastu koorivanem Madli Saar, kes on fotol koos Mulgimaa Arenduskoja juhatuse esimehe Dmitri Oravaga.

Foto: Neil Viskov