« Tagasi

Päikesekiires lustisid lapsed koos vanavanematega

"Oled tähtis, saali tule, meile külaliseks ole!" Niimoodi kutsusid 18. jaanuari õhtul Päikesekiire lasteaia Mõmmi ja Lepatriinu rühma lapsed oma vanavanemaid lasteaia saali osa saama karupoegade ja väikeste jäneste talveloost.

Noorimad lapsed mängisid mõmmisid – näitasid vanaemadele ja -isadele, kuidas mõmmilapsed hommikuti võimlevad ja päeval tantsivad ning õhtuti väikseid jäneseid, võõrustavad. 

Väikesed jänesed ehk siis Lepatriinu rühma lapsed oskasid aga laulda laulu sellest, kuidas karu näeb unes vahukoorelumepalle – ei ole karupojad ju näinud, kuidas lumehelbed tantsides kuusepuud kaunistavad või seda, et talveõhtud on pikad ja pimedad ning valgust ja soojust annab küünlaleek. Mõmmid veel ei tea, kuid Lepatriinu rühma lapsed juba teavad. Teavad sedagi, et nii nagu inimesed panevad põlema laelambi, nii on ka jänkuperes – lambiks on neil hulk küünlaid, mille valgel on mõnus oma pere seltsis videvikutundi pidada – jutte rääkida ja plaane seada.

Mõmmid teavad aga väga hästi, et üheskoos on ikka toredam – nii kutsusid lapsed ka oma külalised tantsima ja trallima. Üheskoos oli tore meelde tuletada laulumänge "Mul on üks tore tädi" ja "Bugi". Lustis suur ja lustis väike.

Kuid üllatusi jagus õhtupoolikuks veel. Mõmmi rühmas said lapsed koos oma külalistega joonistada ja rühma mängunurki avastada. Lepatriinu rühma pere reisis aga tähemaale – lapsed koos oma vanavanematega joonistasid valmis tähekaardid, mis jäävad kaunistama rühmaruumi.

Ja lapsed ise tegid jooki, meisterdasid pidukooki – külm piim, pehme sai ja vanaema keedetud moos andsid peoõhtule õige meki.

Aitäh, vanavanemad, et võtsite me kutse kenasti vastu ning rõõmustasite meid oma seltskonnaga!

Viive Mägi,

Päikesekiire lasteaia õppealajuhataja