« Tagasi

Paistu kodutütarde rühm on üks aasta pärlitest

9. jaanuaril tähistasid Kodutütred Põlvamaal Räpina aianduskoolis oma 87. aastapäeva. Esimest korda tunnustati silmapaistvamaid liikmeid, toetajaid ja ettevõtmisi Aasta Pärli auhinnaga. Auhind Aasta Pärl on klaasist ja seda ehib tumesinine klaaspärl. Klaasikunstnik Viivi-Ann Keerdo käsitööna loodud klaaspärl sümboliseerib iga pärli erakordsust. Kokku anti välja 15 tiitlit.  Kodutütarde Sakala ringkonna Aasta Pärli tiitli sai Paistu rühm.

Paistu  kodutütarde rühm on Viljandimaal  tegutsenud aktiivselt juba 16 aastat. Praegu on rühmas 35 liiget ning viimased kümme aastat on rühma vanem olnud Anne Sepik. Paistu kodutütarde rühm toob piirkondlikelt võistlustelt sageli võidukarikaid ning osaleb edukalt üle-eestilistel võistlustel.

Selle rühma saavutusteks võib pidada 2018. aastal Kodutütarde ja Noorte Kotkaste olümpiamängude I kohta, kuna võistkonna  tuumiku moodustasid just Paistu rühma kodutütred. Samuti saavutati Kaitseliidu meistrivõistlustel murdmaasuusatamises Kodutütarde arvestuses vanemas ja keskmises vanuseklassis III koht. Esimest korda toimunud Kaitseliidu noorteorganisatsioonide virtuaalmatkamises panustasid enim Paistu kodutütred, mullu veebruaris heiskas Pika Hermanni torni lipu Paistu rühma kodutütar Karolina Pugal.

Rühma liikmed aitasid 2018. aasta juulikuus korraldada Eesti Spordiseltsil Kalev Viljandis harrastusvõimlemise festivali ja viisid läbi Kodutütarde Sakala ringkonna aastapäevaürituse Paistu rahvamajas. Seda loetelu, kus Paistu rühma noored on osalenud, võiks veel pikalt jätkata. Aasta Pärli tiitel anti välja just 2018. aasta aktiivse ja eeskujuliku tegevuse põhjal.

Selle rühma tugevuse taga peituvad noored, kel on ühine siht ja kes tegutsevad ühtse meeskonnana, võttes aluseks Kodutütarde põhiväärtused. „Kui iga Kaitseliidu tegevliige peab osalema organisatsiooni ettevõtmistes minimaalselt 48 tundi aastas, siis Paistu rühma tublimatel noortel tuleb kokku 300 tundi aastas," ütles rühmavanem Anne Sepik.

„Isamaalisust ei pea kodutütarde ja noorkotkaste juhendamise käigus pidevalt rõhutama, see käib koos ühise tegevuse ja isikliku eeskujuga. Kõige tähtsam on, et noored saaksid elus hakkama, neist kasvaksid tublid inimesed. Rõhutame, et seadusi tuleb täita ja käituda vastutustundlikult. Kui isamaa-armastus tuleb noorel südamest, oleme õigesti teinud," lisas Sepik.

Kõik noortejuhid, kes juhendavad Kaitseliidus Kodutütarde ja Noorte Kotkaste rühmi, on ära teeninud suure kiituse ja tänu, kuna lisaks vaba aja veetmisele kasvatavad nad aktiivseid, leidlikke ja kodumaale ustavaid kodanikke, kes on valmis vajadusel kodumaad kaitsma.

„Mul on siiras rõõm kõigi tüdrukute üle, kes on lõputute valikute hulgast leidnud tee just Kodutütarde organisatsiooni. Nähes, mida vabatahtlikud noortejuhid neile iga päev õpetavad, tean, et need noored on igal juhul võitjad. Nad on oma oskuste ja teadmistega teistele eeskujuks, nad on head sõbrad oma kaaslastele ja kindlasti on paljud neist tulevikus meie riigis otsustajate hulgas," rõõmustas Kodutütarde peavanem Ave Proos selle üle, et 2018. aastal liitus organisatsiooniga üle poole tuhande uue liikme.

Kodutütred on 19. jaanuaril 1932 loodud tütarlaste vabatahtlik isamaaline Kaitseliidu noorteorganisatsioon, millel on oma põhikiri ja sisekord. Organisatsiooni liikmed on 7–18 aastased tütarlapsed. Kodutütarde missioon on vabatahtlikkust väärtustades pakkuda noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu.

 

Tiina Ott,

Sakala maleva noorteinstruktor


Noortekeskuste ruumide rentimiseks võta ühendust kohaliku noorsootöötaja või noortekeskuse juhatajaga. Ruumide rentimise hinnakiri on järgnev:

Ruumi nimetus

kuni 3 tundi eurodes

tunni tasu eurodes

(4-8 tundi)

päeva tasu eurodes

Tarvastu noortekeskus

60

18

200

Kolga-Jaani noortekeskus

40

12

120

Saarepeedi noortekeskus

40

12

120

Ramsi noortekeskus

40

12

120

         Paistu noortetuba

40

12

120