« Tagasi

Paistu küla tähistas 785. ja rahvamaja 85. aastapäeva

Nõupidamised Paistu kiriku nõukogu juhatuse liikmetega küla tähtsa aastapäeva tähistamiseks algasid juba möödunud sügisel. Lepiti kokku, et 3. augusti sisustab Paistu rahvamaja, kes tähistab sel päeval oma 85. aastapäeva ja 4. august on Paistu kiriku päralt, sest just Paistu kiriku esmakärkimise järgi Rooma ürikutes 1234. aastal loetakse kiriku ja Paistu küla vanust.

3. august algas sportlikult, toimus XXI Holstre-Paistu maanteejooks ja lastejooks Paistu spordiplatsil. Holstre-Paistu jooksu võitis Tartu Kalevi jooksja Olavi Allase uue rajarekordiga 0:15:02. Kolmanda koha saavutas kohalik jooksja Keio Kits ajaga 0:16:28. Vanim osaleja oli Mustla mees Benno Viirandi (s 1933), kes läbis distantsi ajaga 0:46:14. Naistest võtsid kaksikvõidu Leila ja Lily Luik, kes saavutasid aja 0:18:16. Võistlusel osales 56 naist ja 84 meest. Spordiplatsil sibas 62 last.

Tähtsaks päevasündmuseks kujunes rahvamaja 85. aastapäeva kontsert-aktus, kus osales enamus rahvamajas tegutsevatest kollektiividest ning külas olid Mulgi segakoor ja endine Paistu ringijuht Evald Raidma.

Abivallavanem Ene Saar tänas pikaajalisi rahvamaja töötajaid südamega tehtud töö eest tänukirja ja kingitusega. Kõigile osalejatele oli kaetud kringlilaud. Ülevaate rahvamaja viimase viie aasta tegevusest andis mahukas fotonäitus.

Õhtu lõpetasid äge ansambel Sunlight Tartust ja noor lembelaulik Tauri Anni. Head bändid meelitasid kohale hulgaliselt nii endisi kui praeguseid Paistu elanikke.

Päeva programmis oli ka rammumehe ja tugevaima naise võistlus, mille võitsid õde-venda Ragnar ja Riina Kaasik.

Paistu kirik võõrustas 3. augustil Mulgimaa peremängus osalejaid ning 4. augustil jagas kiriku kõrval muruplatsil oma mõtteid elust Anu Raud, musitseeris Jaak Tuksam.

Pidustused lõpetas kontsert-jumalateenistus Paistu kirikus.

Tänan kõiki korraldajaid, abilisi, esinejaid ja osalejaid! Uute kohtumisteni Paistus!

Piia Mänd,
Paistu rahvamaja juhataja

Fotol: Rahvamaja 85. aastapäeval esines ka kohalik tantsurühm Paistel.

Noortekeskuste ruumide rentimiseks võta ühendust kohaliku noorsootöötaja või noortekeskuse juhatajaga. Ruumide rentimise hinnakiri on järgnev: