« Tagasi

Segarahvatantsurühm Kaheksakand sai 20aastaseks

Tänassilma rahvamaja segarahvatantsurühm Kaheksakand tähistas 30. aprillil juubelit meeleoluka kontserdiga.

Kollektiiv alustas tantsimist 20 aastat tagasi naisrühmana. Tantsurühma asutaja ja esimene juhendaja oli toonane rahvamaja juhataja Krista Sild (praegu Pegolainen Habakukk). Aastate jooksul on tantsurühma juhendanud veel Maire Sarapuu ja Aveli Asber, alates 2013. aastast on juhendaja Merilin Metsatsirk. 20 aasta jooksul on osaletud laulu- ja tantsupidudel ning paljudel teistel sündmustel, käidud Soomes ja Ungaris.

Sel aastal valmistutakse koos Viiratsi kooli lastega osalema suurel juubelitantsupeol „Minu arm" ja Viljandimaa laulu- ja tantsupeol „Mu õnn ja rõõm". Samuti on suve alguses veel ees  laulupeo tuleteekonna kontsert ja kohalikul jaaniõhtul esinemine.

Juba mitu aastat tagasi sai naisrühmast märkamatult segarühm. Kui alguses oli mehi vaid kaks ja naisi kümmekond ning tantsude seadmine päris keerukas, siis nüüdseks võib rühma nimetada täieõiguslikuks segarahvatantsurühmaks, kollektiivis tantsib praegu viis naist ja neli meest. Iganädalastes tantsutundides on tantsijad omandanud hulga rahvatantse, repertuaaris on aga ka teiste maade tantse.

Juubelikontserdil oli kohaletulnuil võimalus nautida väga eriilmelisi esitusi alates tantsupeol tantsitavast „Kirisabalinnust" kuni „Läti lehma varastamise tantsuni", aga lustlik oli ka tantsijate esitatud „Esperansa" ning loomulikult ei möödunud ka see pidu „Tuljakuta". Laulurõõmu ja tantsudele vaheldust tõid rahvamaja naisansamblid Topeltrõõm ja  Rõõmsameelsed ning meeleolukate vahepaladega lõi kaasa näitering Pupu- Jukud.

Rahvamaja juhataja Pille Sihver tänas Viljandi valda sooja, hubase ja valgusest särava ruumi ning toetuse eest.  Rohkeid tänusõnu ja kingitusi tehtu eest said ka tantsijad koos juhendaja Meriliniga nii Viljandi valla kui ka kohalike taidlejate poolt.

Veelkord suured tänusõnad Pillele, Merilinile, Avele, Margusele, Merikesele ja Meelisele meeldejääva juubeliõhtu eest! Hoidkem rahvatantsu ikka südames ja jalgades.

Edu ja kerget tantsujalga Kaheksakanna tantsijatele!

Anne Meiesaar,
pensionär

Foto: Anne Meiesaar