« Tagasi

Tarvastu naiskodukaitsjad koos Sakala ringkonna naistega sõitsid ratastega ümber Võrtsjärve

Naiskodukaitsel täitus tänavu 92. tegevusaasta ja seoses sellega tegid Tarvastu jaoskonna naised Sakala ringkonnale üleskutse tähistada aastapäeva rattamatkaga ümber Võrtsjärve. Et veenduda teekonna turvalisuses, sõitis idee autor Karoliina Maisla mõned päevad enne matka marsruudi jalgrattal ise läbi. Koos Tarvastu jaoskonna juhi Grete Varesega mõõdeti autoga veel täpsed 92 kilomeetrit, et panna teetähis ja matk kenasti aastapäeva numeratsiooni sobitada.

Pühapäeval, 30. septembril kell 9 kogunes üheksa ratturit koos saatemeeskonnaga Tarvastu käsitöökoja hoovi, et abipolitseinike Andres Sakkovi ja Aivar Paasi juhendamisel teele asuda. Teekonna esimene kehakinnitus- ja sirutuspeatus tehti Pikasillas ja teine Võrtsjärve limnoloogiajaama muuseumis. Muuseumikohvikusse oli organiseerijate poolt retkelistele tellitud angerjasupp ja muuseumieksponaatide tutvustamiseks giid.

Kolmas virgutav peatus tehti Jõesuu puhkealal, et siis juba 92. kilomeetrini välja sõita. Lõputähise juures ootas rattureid naiskodukaitse Sakala ringkonna esinaine Jane Koitlepp, jaoskonna juht Grete Vares riputas teekonna läbinuile kaela sümboolse šokolaadimedali. Abipolitseinik Sakkovilt said kõik ratturid käele helkurvõru, et naiste edaspidine elu jätkuks ka sama turvaliselt kui see matk.

Õhtul üheskoos Tarvastu käsitöökojas kokkuvõtteid tehes tunnustas rattaretke läbinud Sakala ringkonna instruktor Piret Taim matkaliste hoolivat käitumist üksteise suhtes, ürituse organiseerimise head taset, Sakala ringkonna ühtekuuluvustunnet ning Tarvastu jaoskonna naiste entusiasmi idee elluviimisel.

 

Merike Tulp,

Naiskodukaitse Sakala ringkonna Tarvastu jaoskonna juhatuse liige

 

Fotol: Matka alustasid vaprad naiskodukaitsjad ja nende saatjad Tarvastu käsitöökoja juurest. Foto: Arvin Maisla