« Tagasi

Vallarahvas tähistas rõõmsalt Eesti sünnipäeva

Eesti Vabariigi 102. aastapäeva tähistamiseks toimusid Viljandi vallas jumalateenistusted ja kontsertaktused, viidi pärgi Vabadussõja ausammaste juurde, matkati looduses ning peeti mälumängu ja laata. 
 
Viljandi vallavanem Alar Karu ütles valla kontsertaktusel Heimtalis, et Eesti põhiseadus on pannud meist igaühele vastutuse mõelda, mida teeme meie selleks, et eestikeelne riik ikka kestaks.  
 
„Me ei tohi unustada, et just eestikeelse kõrghariduse otsene tulemus on see, et Viljandimaa on täis Vabadussõja sangarite ja Eesti riigi rajajate sünnikodude tähiseid. Kui 20. sajandi algul oleks jätkunud saksakeelse kõrghariduse andmine, kas me saaksime olla praegu uhked oma eesti keele ja rahvuskultuuri üle?" 
 
Paraku muutub meie kõrgkool praegu järjest ingliskeelsemaks, noored heliloojad lisavad oma lauludele pigem ingliskeelseid sõnu ja sõnavõtjad ei leia ingliskeelsetele sõnadele eestikeelseid vasteid.   
 
„Et eesti keel  ka praeguste võimaluste otsatu paljususe ajal püsima jääks, tuleb meist igaühel seda teadlikult hoida, sellest lugu pidada ja läbi enda eeskuju kanda seda suhtumist järjekindlalt edasi meie noortele," rääkis vallavanem 21. veebruari aktusel Heimtali ringhoones. 
 
Erilisemad tähistamised 
 
21. veebruari hommikul algasid aastapäeva üritused ka Leie koolis, kus viidi „Klahvu" õppemängu kasutades läbi kiirtrükivõistlus. Võistlust hinnati eraldi erinevates kooliastmetes ja valiti välja kolm kiireimat.  „Tulemusi vaadates tuleb tunnistada, et õpilased on väga osavad trükkijad ja nii mõnigi õpilane võib sekretäridele silmad ette teha,"  ütles õpetaja Epp Barkalaja. 
 
Kiirtrükivõistlusele järgnes Eesti ajalooteemaline meeskondlik viktoriin ja pidulik kontsertaktus koos lõunasöögiga.  Pidulikke kontsertaktusi peeti erinevatel päevadel kogu vallas – Paistus, Saarepeedil, Holstres, Mustlas ja mujal.  
 
25. veebruaril oli Viiratsi rahvamajas aga kogupere mälumäng ja 29. veebruaril Tänassilma rahvamaja õuel omatoodangu laat. 
 
Üritused sünnipäeval 
 
24. veebruaril oli kontsertaktus Valma infopunktis ja mälestushetked Kärstna, Lalsi ja Kolga-Jaani Vabadussõja ausammaste juures. Tarvastu rahvas tegi traditsioonilise matka Ennuksemäele.    
 
Kolga-Jaani kirikus oli jumalateenistus ja rahvamajas meeleolukas pidu koos tantsu ja tralliga, kus anti kätte ka piirkonna aasta tegija tunnustused. Need pälvisid Kolga-Jaani Maanaiste Selts, Lalsi kiriku restaureerimise eestvedaja Sven Andreson, Kolga-Jaani raamatukogu juhataja Merike Andresson ja piirkonna heakorratöötaja Urmas Kannaval. 
 
  
 
Autor: Made Laas, 
           toimetaja
 
Pildi allkiri: Vabariigi sünnipäeval tegi Tarvastu rahvas traditsioonilise matka Ennkusemäele, kus süüdati lõke.

Autor: Rein Anton