Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Aasta lõpu ootuses

Jõuluaeg ja aastalõpp on peagi jälle oma ilus ning kordumatuses kohal. See on ka traditsiooniliseks kokkuvõtete tegemiseks õige aeg. Mis läks hästi ja millega saime hakkama? 

 Aasta algas meie vallale toredasti ja efektselt, sest osa liitunud valdade varem alustatud ettevõtmisi sai valmis ning avati juba uue valla poolt. Eesti sajandale aastapäevale pühendatud Mulgi Majaka avamine Eesti vabariigi sünnipäeval oli meeldejääv ja kindlasti tekitab see rajatis ka tulevikus palju kõneainet. Alles hiljuti sai sellesama torni tipus ju ka Mulgimaa uus vanem endale ametiketi kaela.

 Kindlasti oli Viiratsi rahvamaja rekonstrueerimine Viiratsi rahva jaoks kaua oodatud tegevus, aga muidugi oleks veel parem olnud, kui vald oleks suutnud maja ka seestpoolt korda teha. Seekord jääb rahvamaja sisemuse renoveerimine õiget aega ootama. Vähemalt on nüüd rahvamaja väljast ilus ja kindlasti ka palju soojem.

 Vallal on hästi palju teid, mis vajavad igapäevast hooldust ning mida sooviksime võimalikult tolmuvabaks teha. Kahjuks kõike korraga ei jõua. Siiski arvan, et oleme sel aastal päris palju jõudnud: Hendrikumõisa tee, Tänassilma rahvamaja tee, Kärstna Hooldekodu tee, osa Viiratsi ja Mustla tänavaid on tolmuvaba katte saanud. Et paremini mõista, kui palju vald 2018. aastal teede korrashoidu panustas, on paslik siinjuures ära tuua ka summa – 1 049 440 eurot.

 Kõik tööd pole meil veel valmis, aga kindlasti tuleb aasta lõpuks ära teha. Kõige olulisemad on kindlasti Kolga- Jaani aleviku soojatrasside ja Mustla reoveepuhasti rekonstrueerimine. Tähtsad on ka hinnalt väiksemad, kuid samas kohalikele elanikele väga olulised objektid, nagu Tohvri sauna põhjalik renoveerimine ja Ramsi sauna remont. Usun, et saame ka nende objektidega enne aasta lõppu valmis.

 Esimene liitumisjärgne aasta on kujunenud paljuski suureks hoovõtuks, sest oleme ette valmistanud uusi projekte järgnevate aastate tegevusteks. Suuremad nendest on Tarvastu Lasteaia Soe maja rekonstrueerimise, Tarvastu jõe Linnaveski paisu, Ramsi-Rahetsema kergliiklustee jt projektid. On ka palju projekte, mis on pooleli ja kestavad edasi: puuetega inimeste eluruumide kohandamise projekt, tuleohutuse projekt „500 kodu korda" jne. Soovime ka uuel aastal osaleda seni väga populaarses hajaasustuse projektis, kui riik sellesse ka järgmisel aastal panustab.

 Muidugi jätkub meie koostöö uuel aastal ka linnarahvaga, et toetada Viljandi linna Viljandi järve äärde ilusa ja kaasaegse spaahotelli kerkimist.

Rahulikku jõuluaega pere seltsis ja ilusat uut aastat meile kõigile!

Alar Karu
Vallavanem