Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Armastatud lasteaiajuhataja saadeti soojade sõnadega pensionile

Soe külas on vähe inimesi, kes ise, kelle lapsed või lapselapsed poleks käinud Vambola lasteaias. Õppeasutuse nimi on küll muutunud, kuid üks on sama – juhatajaks ja maja hingeks on olnud särasilmne Merila Pihlap. Nüüd saadeti ta pärast 41 tööd ja laste kilkeid täis aastat auga välja teenitud puhkusele.

Merila Pihlap on pärit Suislepast ja lõpetanud siin ka põhikooli. Pärast seda asus ta õppima agronoomiat ja suunati tööle Kärstna kolhoosi põllumajanduse alale. 1978. aasta 1. juunil asus ta aga tööle Vambola Lastepäevakodu juhatajana ja töötas sellel ametikohal, vaatamata mitmele asutuse ja ametinimetuse muutusele kuni käesoleva õppeaasta alguseni.

Töö kõrvalt omandas ta Tallinna Ülikoolis ka erialase hariduse ning sai kätte nii lasteaiaõpetaja kui koolijuhi tunnistuse. Tähtsaimad omadused – rõõmsameelsus,  hea suhtlemisoskus, inimlikkus, töökus ja abivalmidus – on  teda aga saatnud kogu elu.

Kolhoosi lastepäevakodust sai  1992. aastal Vambola Lasteaed-Algkool, 2005. aastal Vambola Lasteaed ja 2016. aastal Tarvastu Lasteaed. Merila Pihlap on seega saanud olla nii lasteaia- kui koolijuhataja, direktor kui ka õppejuht.  Suheldes lastega on ta alati väga tähelepanelik, hooliv ja südamlik. Juhina on ta osanud luua ühtse ja motiveeritud meeskonna. Töö lastevanematega on tema jaoks alati tähtis olnud, laste vanemad, vanavanemad ja pereliikmed on sageli lasteaia tegemistesse kaasatud, ühiselt on korraldatud talgupäevi pidusid ja muid sündmusi.

Aastaid oli Merila Pihlap Vambola lasteaias projektitöö eestvedaja, tema juhitud keskkonnahariduslikud projektid andsid lastele ja vanematele võimaluse õppida tundma Eesti loodust ja erinevaid paiku.

Lisaks põhitööle on Merila Pihlap olnud juba aastaid ka Soe külaliikumise ja seltsielu eestvedaja, küla sündmuste korraldaja. Kõige selle kõrvalt on ta leidnud veel aega laulda segakooris Üits Viis.

Pensionile saadeti Pihlap Tarvastu lasteaia uue õppeaasta avaaktusel 30. augustil. Lisaks lillesülemitele ja soojadele sõnadele kinkisid kolleegid Pihlapile sõbraalbumi, kus on piltide ja vahetekstidena jäädvustatud palju ühiseid hetki möödunud tööaastatest.

Vald tunnustas ja tänas teenekat lasteaiajuhatajat südamega tehtud töö eest valla teenetemärgiga.

Kristi Ilves,
Toimetaja
 

Fotol: Merila Pihlap tänas kõiki kolleege, lapsevanemaid ja koostööpartnereid ning kinnitas, et vaid koos tegutsedes on võimalik eesmärkideni jõuda. Tänutäheks koos veedetud aja eest palus ta kõigil saalisviibijail iseennast kallistada.

Foto: Kristi Ilves