Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Eesti-Läti Roheliste Rööbaste matkarada sai Euroopas esikoha

Üheksandal Euroopa Greenwayde Assotsatsiooni konverentsil, mida peeti septembri alguses Lätis, anti peaauhind Eesti-Läti Roheliste Rööbaste matkarajale, mis saab alguse Viljandi vallas Kutsari ristmikult.

Sama projekti tunnustas ka Muinsuskaitseamet 9. oktoobril peetud valdkonna aasta parimate autasustamisel Pärandi hoidja auhinnaga, kui innustavat eeskuju näitavat pärandihoidjat- ja tutvustajat.

Projektijuhi Kati-Katri Koppeli sõnul on vallas matkarada koostöös lätlastega arendatud ligi viis aastat ning selline tunnustus teeb loomulikult meele rõõmsaks. Lisaks on inimeste jaoks olemas veel üks turvaline ning korrastatud sportliku vaba aja veetmise koht ilusas looduses. Väga hea lahendusena saab matkarada Kivi turismitalu juures kokku värskelt valminud Ramsi-Rahetsema kergliiklusteega ja nii on valikuvariante teekonna jätkamiseks veelgi rohkem – mööda kergliiklusteed saab ju minna kuni Heimtalini.

Rohelised Rööpad on Lõuna-Eesti ning Põhja-Läti valdade koostööprojekt, mille käigus kasutuseta seisnud vanad kitsarööpmelise raudtee tammid korrastati, tähistati ning koostati ka matkajale vajalik kaardimaterjal ning koduleht greenrailways.eu. Projekti rahastati Eesti-Läti programmist.

VVT

 

Fotol: Projektijuht Kati-Katri Koppel ja abivallavanem Rein Anton hoiavad käes Euroopa Greenwayde Assotsatsiooni poolt Eest ja Läti matkaradadele antud auhinda.

Foto: Alar Karu