Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Holstre kooli kodutütardel oli tegevusrohke suvi

Suve alguses käisid Holstre Mustade Kasside rühma kodutütred Tallinnas vabariiklikul Võidupüha paraadil.

25.-27. juunini toimus Lilli loodusmajas Mustade Kasside ja Pöial-Liisi rühma ühislaager.

Saabusime Lilli loodusmajja hommikul, sättisime oma asjad tubadesse ning seejärel tutvusime ümbruskonnaga. Esimene programm oli ravimtaimede tundmine ning maitsmine. Tegime korjatud ravimtaimedest järjehoidjaid, paneerisime nõgeselehti ja kõrvitsa õisikuid. Tutvusime koduloomadega. Igal lapsel oli võimalus proovida kitse lüpsta. Teise poole päevast sisustas meie rühmajuht meeskonnamängudega. Tegemata ei jäänud ka veesõda. Hilisõhtul sai iga laps valmistada endale pannkoogitaigna ning sellest ise väliahju peal pannkoogid küpsetada. Teisel hommikul ärkasime vara. Peale hommikusööki ruttasime mitmeks tunniks metsa, kus saime palju teadmisi nii taimedest, loomadest, kui ka puudest. Peale metsaskäiku jagas rühmajuht meid kahesteks gruppideks ning algas orienteerumismäng, milles tuli kasutada kogu oma õpitud teadmisi. Seejärel saime teada, kuidas anda kannatanule esmaabi. Õhtutundidel läksime tõukeratastega vaatama Virapuu rändrahnu, mis oli üllatavalt suur. Tagasi tulnud, läksime lähedal olevasse järve ujuma. Üks tegevustubadest oli kangastelgedel kudumine. Kõik, kellel tekkis kudumise vastu huvi, said vabal ajal kaltsuvaipa kududa. Huvilisi oli nii väiksemate kui ka suuremate laste hulgas. Päev lõppes grillvorsti ja šokolaadibanaanide küpsetamisega. Kolmandal päeval läksime rabasse matkama. Kõndida tuli kolm kilomeetrit, et jõuda rabas oleva järveni. Teel õppisime tundma erinevaid rabataimi ja marju. Pärast rabamatka sõitsime ekskursioonile Eesti-Läti piiri äärde, kus nägime Balti keti mälestusmärki ning  jäädvustasime end pildile. Peale seda sõitsime järve äärde ujuma. Meile kõigile laager väga meeldis. Saime palju uusi teadmisi ja  kogemusi. Aitäh meie rühmajuhile Tiinale toreda õppe- ja puhkelaagri eest.

29. juunist 1. juulini  osalesid kodutütred Maleva suvelaagris  Pärnu maakonnas Metsapoole külas.

9. – 13. juulini toimus Lääne-Virumaal Lammasmäel Noorte Kotkaste ja Kodutütarde suvine suurlaager Spekter 2018, millel osalesid ka külalised, näiteks Poolast, Lätist jne. Kogu laager oli jagatud neljaks all-laagriks. Igale all-laagri osalejale anti oma värvi tunnusega rätt ja käepael.  Meie siniste all-laagri külalisteks olid Tallinna Reaalkooli õpilased. Seekordseteks märksõnadeks olid suvi, sõbrad ja seiklus. Kõiki neid jagus osalejaile küllaga.

Esimene päev algas varahommikul bussisõiduga Lammasmäele.  Kui kohale jõudsime, tuli kiiresti  telgid püsti panna, jõuda lõunat sööma  ning pärast seda pidulikule avarivistusele. Pärast seda tulid meeskonda liitvad mängud, õhtusöök ning organisatsiooni tutvustav õhtu.

Teisipäeval oli äratus kell 7.30. Hommik algas kilomeetrise jooksuga ning varsti pärast seda oli hommikusöök. Tegevused algasid 9.30 ja meie rühma esimene tegevus oli metsamatk. Pärastlõunal mindi  Rakvere linnusesse tutvuma Liivi ordu ja linnuse ajalooga. Külastus algas vibulaskmisega. Päev kulges edasi mõõganäituse, kabeli ja teadustekambri külastamisega, julgemad said uudistada ka piinakambrit, surmatuba ja põrgut. Päev lõppes lõkkeõhtuga, kus lauldi üheskoos häid ja tuntud rahvalikke laule. Lõkkeõhtu ajal külastas laagrit president Kersti Kaljulaid, kes laulis koos laagrilistega. Muusikat tegi Juhan Uppin, kes laulis ja mängis lõõtspilli oma bändiga, mille saatel lapsed hoogsalt tantsu lõid.

Kolmapäeva ennelõuna oli pühendatud spordile. Pärast seda mindi pildiraami meisterdama. Õhtul toimus ühistantsimine. Öökinos näidati jalgpalli maailmameistrivõistlusi.

Neljapäeval tuli moodustada vastavalt spordialale teiste alalaagri liikmetega võistkonnad. Kes võistkonda ei mahtunud, sai samal ajal individuaalseid sportlikke tegevuspunkte külastada ja sellega oma meeskonnaalale punkte korjata.  Õhtul tuli esinema üllatuskülaline Daniel Levi oma ansambliga ning  toimus ka disko. Lapsed veetsid  lõbusa õhtu.

Reedel oli viimane laagripäev. Oli näha, et lastel oli veidi kahju lahkuda, aga samas oli ka palju  rõõmu, et leiti uusi sõpru ja saadi uusi kogemusi. Hommikul toimus pidulik lõpurivistus, kus  kõik olid  pidulikes vormides ja trotsisid  suurt palavust.  Pärast seda mindi laagrit kokku panema. Kui asjad olid koos, jäeti hüvasti, vahetati kontakte ja mindi oma bussidesse, et järgmisel korral taas kohtuda.  

 

Melany Lensin,

Mustade Kasside rühma kodutütar

Tiina Türk,

Mustade Kasside ja Pöial-Liisi rühmade rühmajuht