Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Holstre koolipere kohtus kotkaga

19. septembri varahommikul asus Holstre koolipere teele Läänemaale Matsalu rahvuspargi külastuskeskusesse.
Esmane peatuspaik oli noorematel õpilastel Lihula rahvamajas, kus oli alanud 16. Matsalu loodusfilmide festival ja avapäeval näidati lastele ja noorte mõeldud loodusfilme.

Nooremad õpilased vaatasid tuntud Eesti loodusfilmide tegija  Rein Marani filmi „Peetrike Laanetagusel". Lahkudes tegime foto koos loodusmehega.
Vanemad õpilased vaatasid väga põnevat USA filmi „Sisalike seadused". Saime teada, et sisalikud on väga kohanemisvõimelised. Näiteks sama sisalikuliik, kes elab linnas, püsib ja ronib siledal pinnal palju paremini, kui looduspiirkonnas elav, kes ronib ainult mööda krobelist puutüve. Üllatav oli, et sisalike kehakuju sõltub kõrgusest, kus nad elavad.

Edasi suundusime  Penijõe mõisa, kus paikneb 2000. aastal avatud Matsalu rahvuspargi külastuskeskus. Matsalu rahvuspark on loodud pesitsevate, sulgivate ja läbirändavate lindude kaitseks. Külastuskeskuses kuulasime linnulaule, õppisime lindude rännuteid, nägime erinevate lindude mune ja topiseid.

 Meil oli võimalus matkajuhtide Tiiu ja Virge juhendamisel  vaadelda linde Keemu vaatetornist ning muulilt, jälgida pikksilmast sügisrändel olevaid linde. Kõige lahedam oli näha merikotkast, kes lendas väga kõrgel ja tundus väga pisike. Hiljem laskus ta kaugel meres olevale kivile ja istus seal tükk aega. Meil oli võimalus jälgida pikka aega kotkast. Viimaks tõusis ta uuesti lendu ja suundus mandri  poole. Kõik väiksemad linnud, kes märkasid merikotkast, kadusid kiiruga ta teelt.

Söönud maitsva salati ja õpetaja Aino valmistatud imehead muffinid, alustasime koduteed.

Aitäh SA Keskkonnainvesteeringute Keskusele meie loodusõppepäeva rahastamise eest.

Irma Tooming,

projektijuht