Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Holstres kõrgub kaunis külavärav

Viljandi valla külade päeval 13. juulil Ulgel kuulutati konkursi „Kaunis külavärav 2019" võitjaks Holstre. Teise koha ja rahva lemmiku eripreemia pälvis Tänassilma, kolmanda koha sai Ridaküla. 

Konkursitöid hinnanud komisjon andis esikoha Holstre külatähisele, mis on püsiv, kaunis ja tänu valgustusele nähtav ka pimedal ajal. Betoonist tähisel kujutatakse Holstre logo, mis sümboliseerib külale iseloomulikke vorme ja reljeefset maastikku – kollane tähistab energiat ja päikesekaart, roheline elujõudu ja loodusvorme ning sinine järvesid ja vett. Esteetilise ja maagilise tähendusega kujutis on saanud ainest mulgi arhailisest geomeetrilisest ornamendist.   

Tähise kujundas Siim Mauring ja selle valas betooni oma küla mees Vjatšeslav Rjabinin. Lisaks tähisele pandi püsti ka küla kaardiga infotahvel. Oma panuse Holstre tähistamiseks andis kokku kümmekond külainimest. 

Vaimuka idee ja teostuse eest pälvis komisjoni ja rahva lemmiku eripreemia Tänassilma külatähis. Viljandi-Tartu maantee ääres olev heinarõuk on tõmmanud ka paljude möödasõitjate tähelepanu – selle juures peatutakse ja tehakse pilti. Pilkupüüdev on ka sama maantee ääres olev Ridaküla silt koos elanikega. 

Konkursi võitja sai kalesõidu Võrtsjärvel, teise ja kolmanda koha laureaadid koti angerjakonservide ja muu maitsvaga. Kokku esitati konkursile, mis lõppes jaanipäeval ja mille eesmärk oli ärgitada kogukondi oma küla meeldejäävalt tähistama, 7 külatähist. 

 Made Laas