Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Inimese suurusest

Ühel selgel tähisel ööl jagas Õpetaja õpilastega oma teadmisi astronoomiast.

 

"See seal on Andromeeda galaktika. See on niisama lai kui meie Linnutee. See kiirgab välja valgust, mis kiirusel 300 000 kilomeetrit sekundis vajab kahte ja poolt miljonit aastat selleks, et meieni jõuda. See koosneb sajast tuhandest miljonist päikesest, mis kõik on palju suuremad meie omast."

Siis, peale hetkelist vaikust ütles Õpetaja muiates: "Nüüd, kus me oleme ennast õigesse perspektiivi seadnud, mingem magama."

(Antonio de Mello)

 

Leerikool on heaks võimaluseks endale selgeks teha üks suur perspektiiv, mille järgi kaks miljardit kristlast üle kogu maailma oma elu seavad. Selleks on paratamatult vaja teadmisi, kes või mis ja kuidas see suur perspektiiv on. Ilmselt on siis tarvis ka oskusi, kuidas selle suure perspektiiviga suhestuda. Kui teadmised on olemas ning tekkinud on ka pisut oskusi ning veendumus, et see perspektiiv on mõttekas ja hea, on võimalik konfirmatsiooni ehk oma usu avaliku kirikliku tunnistamise läbi saada mõne koguduse liikmeks. Nii nagu väikesest lapsest ei kasva inimest lahus teistest, ei saa inimesest ka kristlast lahus kirikust kui ristitute üleilmsest ja igavikku ulatuvast perekonnast.

Viljandi maakonnas on kokku 27 kogudust, neist 11 luterlikud, 5 õigeusklikud, 5 nelipühi, 2 baptisti, 1 seitsmenda päeva adventisti, 1 uusapostlik, 1 elu sõna ja 1 uue elu kogudus. Kõik annavad Sulle võimaluse suhestuda millegagi, mis on võrratult suurem meie universumist – võimaluse seada ennast igaviku perspektiivi koos miljardite kristlastega üle kogu meie maailma.

Allan Kährik
EELK Paistu Maarja koguduse õpetaja