Viljandi Valla Teataja

Malevas käis töö ja vile koos!

Saarepeedi piirkonna noortel algas tänavune suvevaheaeg töökalt. 15 noorel oli võimalus osaleda 11. korda toimuvas Saarepeedi Noorte Malevas. 

Kümne tööpäeva jooksul olid maleva noored abiks koolimajas remondi ettevalmistustööde, rahvamaja ümbruse, karjääri puhkeala ja matkamaja koristustööde ning lasteaia õueala korrastamise juures. Õuealal olid lasteaialapsed mänguväljakule tulnud abilistest elevil ning õppisid malevlasi jälgides juba varakult töövõtteid. 

Maleva alguses läbisid kõik noored Punase Risti esmaabi lühikoolituse, et olla valmis ennast ja kaaslasi vajadusel väiksemate tööõnnetuste juures abistama. Õnneks neid oskusi ühelgi noorel malevas tarvis ei läinud.  

Lisaks esmastele abistamisvõtetele õppisid noored malevas ka raha planeerimist. Selleks külastati Viljandi Töötukassat, kus  anti noortele rollimängus ülesandeks planeerida pere kuu eelarve. Ühel perel õnnestus raha isegi pisut kogumiseks kõrvale panna, kui samal ajal teisel perel jäi oma kulude katmiseks omajagu puudu. 

Pärast tööpäevi toimusid ka erinevad väljasõidud ja tegevused. Näiteks käidi koos kinos, külastati Viljandi põgenemistuba ja võeti Türil mõõtu kardisõidus.  

Ühel pärastlõunal jagus rammu suisa rabamatkaks. Matka käigus said soovijad ennast jahutada Öördi rabajärves. Pärast nauditi grilli ääres krõbedaid vorstikesi ja suussulavaid vahukomme.  

Viimaseks ühiseks väljasõiduks oli Rahinge Wakeparki külastamine. Veepargis said noored sõita veelauaga, aerupaadiga ja SUP laudadega. Kui alguses olid noored tuule ja jaheda vee ees pisut kartlikud, siis päeva lõpus olid kõik noored ennast ühel või teisel moel vette kastnud. 

Maleva lõpus tõdesid noored, et ebameeldivaim töö on rohimine ja tuska valmistas liiga palav või vihmane ilm. Maleva positiivsete külgedena nimetasid malevlased mitu korda omavahelist suhtlemist ja uute inimestega kohtumist, oma raha teenimise võimalust ja ühiste väljasõitude toimumist. 

Iga malevlane sai lisaks töökogemusele ja toredatele seiklustele mälestuseks ka omanimelise Saarepeedi Noorte Maleva T-särgi. 

Aitäh meie koduvallale, AS Põlluvarale ja MTÜle Saarepeedi Noorteklubi SNAK noortele toreda malevasuve võimaluse eest! 

Meret Anson,
Saarepeedi noortetoa juhendaja