Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Mustlas avati kiviaed ja karikatuurinäitus

Juuni algul avati Tarvastu raamatukogu ja käsitöökoda ühendav renoveeritud kiviaed. Käsitöökojas toimus ka õpituba ja muuseumis avati karikatuurinäitus. 

 

10. juunil pidulikult avatud kiviaia renoveeris OÜ Maakivist, mille töömehed taastasid ka aiavärava ja ehitasid müürile laudkatuse, tänu millele säilib müür pikemat aega.  

 

OÜ Maakivist juhataja Hardi-Sander Luik ütles, et sajandivanuse kiviaia renoveerimise lõplik lahendus osutus kenaks ja asjakohaseks. „Polnud kerge otsustada, millisest materjalist teha müürile katus. Looduslikku materjali kasutatakse küll vähem, kuid puitkatus õigustab ennast, sest on nägusam ja seda on lihtsam hooldada ja vahetada kui kivi- või plekk-katust. Ka muinsuskaitseameti inimesed kiitsid meie lahendust ja leidsid, et see võiks olla teerajajaks ja heaks stiilinäiteks analoogsetele töödele."  

 

Vallavanema palvel taastati ajalooliste fotode järgi ka kitsas inimestele mõeldud jalgvärav, kust hobused ei pääsenud läbi. „Värav osutus samuti mõnusaks kirsiks tordil, mis andis aiale tema vana väärtuse tagasi," lisas Luik. 

 

Kiviaia avamise puhul korraldati õpituba, kus rääkis muinsuskaitseameti Viljandimaa nõunik Anne Kivi muinsuskaitseseadusest, Hardi-Sander Luik kivist kui töövahendist ja huvilistel oli võimalus proovida Viive Taluri juhendamisel kivi maalimist.   

 

Tarvastu muuseumis avati näitus „Mehed, kes naersid", kus eksponeeritakse karikaturist-šaržimeistrite Evald Reieri, Henn Arvo ja Edmund Valtmani loomingut. Näituse koostasid Heiki Raudla, Malle London ja Monika Eensalu-Pihel, kujundas Kristi Kangilaski. 

 

Made Laas