Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Noored loovad järgmise Viljandi valla kalendri

Ramsi fotograafiaringi juhendaja Ragnar Soa paneb kokku järgmise aasta Viljandi valla kalendri ja kutsub üles noori saatma selle tarvis kauneid loodusfotosid.

Ragnar Soa ootab noortelt fotosid, millel on mõne linnu-, looma-, putuka- või taimeliik, haruldane loodusnähtus või hoopis kaunis maastikuvaade. „Iga noor, kes soovib kalendri loomisel kaasa lüüa ja oma pilte ka teistega jagada, võiks neid mulle julgelt saata."

Fotosid oodatakse neli korda aastas: talvepilte 20. märtsini, kevade omasid 21. maini, suvefotosid 23. augustini ja sügise ülesvõtteid 20. oktoobrini. „Tähtis on, et pilt oleks tehtud Viljandi vallas, ja fotoaparaadiga, mitte telefoniga," rõhutas Soa. Foto peab olema ka horisontaalse paigutusega ja lisaks sellele tuleb saata teave, millal ja miks on fotot tehtud ning kes või mis on pildil.

Noorte fotograafia- ja loodusering alustas Ramsi Vaba Aja Keskuses tööd selle aasta veebruaris. Soa sõnul on noored alates 11. eluaastast oodatud liituma ringiga, kus nad saavad tutvuda fotograafiaga ja õppida märkama looduses toimuvat.

„On suur üllatus, et noortele läheb looduse teema tõsiselt korda. Hetkel käib huviringis 11 noort, kes on suure huviga asja juures.  Eesmärk on tõmmata noored eemale nutiseadmetest ja pakkuda neile loodusharidust väljaspool kooli," rääkis Soa.

Huviring toimub üks kord nädalas neljapäeviti ja vähemalt kord kuus on plaanis teha ühine väljasõit erinevatesse looduskaunitesse paikadesse nii koduvallas kui ka väljaspool seda.

Lisaks sellele, et noored saavad osaleda valla kalendri tegemisel, on plaanis panna nende loodud fotodest kokku ka näitus.

Fotod kalendri tarvis saata meili teel aadressile stunningimg@gmail.com