Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Oktoober oli Päikesekiire lasteaias prügikuu

Viljandi valla lasteaia Päikesekiir priskemad tarkuseterad on sellel õppeaastal seotud robootika ja keskkonnahoiuga. Õppeaasta teemaks on "Digitark ja Prügikoll on Päikesekiire sõbrad head". Mida see siis tähendab, kuidas välja näeb?

Oktoober oli meil prügikuu. Näiteks traditsiooniks kujunemas "Kõik õue!" päeval ühendasid Digitark ja Prügikoll käed ning viisid lapsed õue liikuma. Päri lapsed käisid keskuse vahel prügikaste kaardistamas – äpp aitas kaardistada marsruudi, fotoaparaat jäädvustada kohalikud prügikastid ning laste teravad silmad ja täiskasvanu kummikindas käed aitasid üles korjata selle, mis silma riivas ja loodusesse ei kuulunud.  Puiatu lapsed leidsid ja jäädvustasid matkarajalt selle, mis tuulega sinna oli lennanud, ja Pärsti lapsed said osa liikumispäevast, kus kasutati liikumistegevuses lisaks tavapärastele vahenditele ka taaskasutusmaterjale ja looduslikke võimalusi.

Selleks aga, et meelde tuletada ja kinnistada prügi sorteerimise lihtsad tõed, avasime Päri õppekohas oma prügikeskuse. Seal on nii kinnistavad fotod kui ka prügikastid, mis ootavad üht liiki prahti (pakend, biojääde, papp ja paber, olmeprügi). Õues on meil sellest õppeaastast olemas ka suur paberi ja papi prügikast, kus omavahel jagavad saladusi kolme õppekoha pappkastid ja untsu läinud joonistused. 

 

Prügikoll ja Digitark said omale näo ja teo laste ning vanemate ühises loometöös – taaskasutusmaterjalist valminud meisterduste ideed on olnud säravad ja teostus ahhaa-momenti pakkuv.  Ühisnäitus on avatud novembris Päri lasteaia fuajees – kel huvi, on lahkesti palutud uudistama.

Kaks sõpra jagavad sel õppeaastal meile ka vanarahvatarkust ning oktoobris õpetasid nad, et kes palju teeb, see palju saab! 

Viive Mägi,

Viljandi valla lasteaia Päikesekiir õppealajuhataja

Fotol: Päri õppekohas on prügikeskus, kus lapsed saavad harjutada prügi liigiti kogumist.
Foto: Viive Mägi