Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Paistu lapsed tegid Mulgimaa lipu teemalisi võileibu

Paistu Kooli lasteaiapere koos esimese klassiga lõpetas leivanädala vahvate Mulgimaa lipu teemaliste võileibade valmistamisega, sest Mulgimaa lipul oli 12. oktoobril  kuues sünnipäev.  Ja mitte ainult tavaliste võileibade, vaid just einevõileibadega. Sellised õiged, suured viilud saadakse  tervet leivapätsi pikuti lõigates. Kuna Mulgimaa lipul on neli erinevat värvi – helesinine, must, punane ja valge, oli võileibadele katete väljamõtlemine paras pähkel.

Lapsed valmistasid oma võileivad õpetajate abiga rühmades või klassis valmis ja seejärel toodi kõik raamatukokku uhke laudlinaga kaetud lauale. Raamatukogu, lisaks kirevale toidulauale, kaunistasid veel seintel olevad lasteaialaste meisterdatud Mulgimaa lipud.

Kõik võileivad nägid väga vahvad välja. Vaeva oli nähtud just õiget värvi toiduainetega. Leibadel võis näha helesinist kodujuustu, musta kaaviari, helesinist toorjuustu, punaseid tomateid, praadides musta värvi saavutanud verikäkki, valget toorjuustu  jms. Kõik rühmad ja esimene klass olid tublisti vaeva näinud.

Kui kõik suured einevõileivad ja väikesed suupärased leivakesed olid ära imetletud, ühised pildid tehtud, võisime asuda ka neid uhked kunstiteoseid sööma. Kõik maitsesid imehead ja kõhud said täis.

Suur tänu kõigile asjaosalistele vahva ettevõtmise eest ja palju õnne Mulgimaa lipule! Eraldi tahaks tänada lasteaia sõpra tädi Eha ilusa liputeemalise laudlina eest! Tädi Eha heelgeldatud on suurt laudlina kaunistanud punane kaaruspael.

 

Piret Kala,

Põnnide rühma õpetaja

Fotol: Mulgi lipu värvides võileibade valmistamine oli suur väljakutse, aga õpetajate abiga said lapsed sellega edukalt hakkama.

Foto: Piret Kala