Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Üleskutse mälestuste jäädvustamiseks!

Miks kirjutada oma elulugu ja mälestusi?

Olen tegelenud 30 aastat sugupuude koostamisega. Minu isiklikus arvutis on andmeid üle 200 000 isiku kohta, kes on umbes 300 aasta jooksul peamiselt Viljandimaal elanud.

Enamjaolt koosneb uurimus ritta pandud arvudest ja faktidest. Kui huvitav on teil lugeda näiteks telefoniraamatut? Ilmselt mitte eriti. Kui inimese andmete juurde lisada veel mingeid fakte, läheb natukene huvitavamaks. Aga kui on juba lugu, võib juhtuda, et seda loetakse lausa mitu korda. Enamus materjale ajalooarhiivis on ametlikud dokumendid, mis ei kajasta inimese välimust, iseloomu, tema tavalisi tegevusi või toimatamisi. Sellised andmed lisame tavaliselt arhiivi, mis asub meie kahe kõrva vahel. Kuid kui see arhiiv ühel päeval kadunud on, siis ei suuda ükski arheoloog seda enam leida. Kunagi ei ole liiga vara midagi kirja panna, sest tänane päev on homme juba eile ja aasta pärast ei pruugi see enam meeldegi tulla. Tore, kui sinu jutustus ilmestab ka perekonna või külalugu.

Ära karda kirjutada, selle eest ju hindeid ei panda. Isegi lehekülg mälestusi on kulda väärt. Sinu elulugu ei ole tavaline, sest ei ole tavalisi inimesi. Me kõik oleme kordumatud.

Mõtle positiivselt: "MIKS KA MITTE KIRJUTADA!"

Siit leiad küsimustiku, mille abil oma lugu kirja panna

Kui lubad oma lugu täielikult või osaliselt avaldada, siis lisa jutustuse alla:

 

Luban oma teksti avaldada

nimi
kuupäev
(digi)allkiri

 

Teie elulugusid ootama jäädes,

Tiina Tafenau