Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Saarepeedi kultuurirahval oli tegus suvi

Sügis on ootamatult kätte jõudnud ja elamusi täis suvi seljataga. Kui meenutada  suve, siis kohe pärast jaanipidu ootas Saarepeedi laululava uusi tantsijad, lauljaid ja pillimehi.

 Nimelt toimus Viljandimaa Pensionäride Ühenduse suvepidu Saarepeedil. Oli 1. juuli pühapäeva hommik, ilm oli kurjakuulutav: sooja vaid 13 kraadi ja väga tugev tuul.

Nii saigi pidu organiseeritud kiiresti rahvamajja.

Tubli töö oli ära teinud meie eakate tantsurühma juhendaja Virve Vuntus, kes esinemiskava 33 etteastest kokku pani nii, et vaatajal oli tore vaadata ja esinejal hea esineda. Pidu jäid lõpetama Saarepeedi rahvamaja rahvamuusikud ja svingibänd. Pidu külastasid vahepeal ka sõprusvalla Bippeni inimesed. Väga ilus pidu sai, mis sest et kolisime õuest tuppa.

3. juuli õhtul oodati rahvamaja kapelli mängima Männiku metsatallu sõprusõhtule Bippeni vallaga. Sellest õhtust jäid meelde vaid  väga positiivsed emotsioonid. 7. juulil oodati kapelli esinema juba Kanepi valla külapäevale. 11. juulil ja 18. juulil toimusid tantsutrennid rahvamajas, et valmistuda Makedoonia festivali jaoks. Sõit Makedooniasse algas 20. juulil.

Nüüd on ka tantsurühm Udusõlg Makedoonias ära käinud. Sellest aastast avati lennuliin Tallinnast Ohridi, mida me ka kasutasime. Festivalireisidel käimine on tantsijatele päris kulukaks. Siinjuures tahame tänada  toetuse eest Viljandi vallavalitsust ja Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgruppi.

Ohridi festival oli väga hästi korraldatud, esindatud olid Poola, Serbia, Bulgaaria, Makedoonia, Ukraina, Leedu, Moldova, Rumeenia, Ungari, Türgi ja Eesti. Etteasteid oli kokku 44 ja kava pikkus 4,5 tundi, esinejaid kokku 1000 ringis. Tundub, et sattusime väga populaarsesse kohta.

Peale Ohridi vaatamisväärsuste ja festivali emotsioonide saime näha ka kaht Albaania pulma. Nimelt hotell, kus elasime, oli populaarne pulmapaik. Toolid-lauad olid valgete maani linadega kaetud ja pulmakaunistused söögisaalis sellised, et kohe võiks pruutpaar uksest sisse astuda. See oli omaette vaatamisväärsus ja kultuuriline elamus.

Uut tantsuhooaega alustasime juba 27. augustil. Kui keegi tunneb, et tahaks meiega veel liituda, on see võimalik!  

 Rahvamaja sügishooaega alustame eakate päeva tähistamisega 28. septembril kell 17. Külla tuleb akordionivirtuoos Toivo Vaagen. 12. oktoobril avame tantsuhooaja ansambliga Väliharf ning 27. oktoobril kell 19 on rahvamajas Lõõtsavägilaste kontsert. Kõik on lahkesti oodatud!

Uute ja põnevate kohtumisteni rahvamajas!

Ille Mirka,
Saarepeedi rahvamaja juhataja