Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Selgusid valla tublimad laululapsed

Laste lauluvõistlus „Viljandi valla laululaps 2019" leidis aset oktoobrikuu viimasel laupäeval Viiratsi rahvamajas. Esialgu registreerus võistlusele 45 last, kellest kolm mõjuvatel põhjustel ei osalenud. Lapsed jagunesid seitsmesse vanuserühma. Kõige arvukam oli 9-10 aastaste vanuserühm, kus kokku võistles 13 osavõtjat. Kõige noorem osaleja oli 3- ja kõige vanem 17- aastane. Kaks korda kaks oli neid lapsi, kes olid sündinud ühel ja samal päeval, kuul ning aastal ja kui neile veel lisada üks paar kaksikuid, siis on kuuel lapsel omavahel väga põnev seos.

Kokku anti välja 7 kuldset karikat: Mait Eduard Soonik (4 a), Steven Luik (6 a), Asser Kase (8 a), Andris Reimaa (10 a), Marcella Emilie Soonik (11 a), Robin Liiber (15 a), Sandra Vesseluhha (17 a). Hõbekarikad jagunesid kuue lapse vahel: Alondra Leelo Sandermat (4 a), Loore Puustusmaa (6 a), Renate Pool (7 a), Marta Kaasik (9 a), Liisbet Sõerde (12 a), Eero Lõhmus (15 a).  Pronksise karika viisid koju Camilla Kilk (3 a), Sänni Lee Lill (5 a), Laura Kulik (8 a), Saskia Oja (10 a), Rebeka Rebane (11 a) ja Helina Kalamees (15 a).

Kõige hinnalisema karika omanikuks sai Marcella Emilie Soonik. Just tema pärjati nimetusega Viljandi valla laululaps 2019. Marcella laulis võistlusel  M. Kärmase laulu "Tantsime", mille oli talle õpetanud õpetaja Hedi-Kai Pai.

Eripreemiatega said tunnustatud Camilla Kilk kui kõige noorem osaleja, Andero Arumäe kui rahva kaasahaaraja, Triinabel-Liisa Tuul särava olemise eest laval, Remi Zieds hea rütmitaju ja karakteriga esitus eest, hea kontakti publikuga lõi Lisandra Romamtšuk, hea kitarrisaate eest pärjati Eero Lõhmus ning üks preemia läks lauluõpetaja Merle Metsale, kes tõi võistlema kõige rohkem noormehi.

Lauluvõistluse ettevalmistuse käigus jäi õhku mõte, et lapsed on kõige tähtsamad. Selline lähenemine andis võimaluse osaleda nii valla lastel kui neil lastel, kes on seotud valla asutustega, olgu siis seos hariduse või kultuuriga. Hea üllatusena selgus, et muusikastuudio Cantabile on registreeritud Viljandi valda ning ka nemad said võimaluse osalemiseks.

Tänan lauluõpetajaid, kes võtsid vaevaks lühikese ettevalmistusajaga tuua võistlema väga palju lauluhuvilisi. Aitähh teile, Merle Mets, Ene Uuland, Tiina Lillepuu, Lee Lipp, Valli Pang ja Hedi-Kai Pai! Tänusõnad ka auväärt žüriile – Sirje Rein, Aime Reier ja Markus Mölder. Viimased head soovid ja tänusõnad lähevad tublile helitehnikule Marko Reimannile, kava juhile Gedy-Ly Salumile, lapsevanematele ja kõigile teistele abilistele, kelleta ei oleks nii tore laulupäev aset leidnud.

Maire Paju,

lauluvõistluse korraldaja

Fotol: Lauluõpetaja Ene Uuland elas publiku seast võistlejatele kogu hingest kaasa. 

Foto: Marko Reimann