Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Sügise algus Saarepeedi Koolis on olnud kiire ja tegus

20. septembril andis Saarepeedi kool oma panuse maailmakoristuspäeva, osaledes ka kampaanias „Maailmakoristuspäev Eesti koolides", mille peaauhinnaks oli võimalus võita Nublu kontsert oma koolis.

1. ja 4. klassi õpilased koristasid valla kettagolfirada. Kõige enam leiti suitsukonisid, lisaks tõmmati õpetaja abiga Saarepeedi karjäärist välja vedrumadrats. 2. klassi õpilased koristasid ära matkaraja, kus lisaks suitsukonidele vedeles palju taarat, 3. klassile jäi koolimaja ümbruse koristamine.

Peale väiksemaid läksid koristama vanemate klasside õpilased. 5. klass koristas rahvamaja ümbrust ja 6. klass teekonda koolimajast rahvamajani, ka selles piirkonnas olid jälle palju suitsukonisid ja taarat. 7. klass tegi puhtaks Naanu linnamäe ja 8. klass laululava ning seal asuva puhkeplatsi.

Oleme õnnelikud, et saime terve kooliperega anda oma panuse, muutmaks Saarepeedit puhtamaks ja ilusamaks kohaks.

Üle-eestilist spordinädalat tähistas Saarepeedi kool 23. -27. septembrini. Sellel puhul külastasid kooli JK Viljandi Tuleviku treener ja kaks esindusmeeskonna jalgpallurit. Näidistreeningust võtsid osa kõik sellel päeval koolis olnud õpilased ja sellest kujunes kõigile ootamatult üks väga meeldejääv tund, mis oli täis rõõmu ja muidugi jalgpalli. Spordinädala lõpetas juba traditsiooniks saanud Kahe Mäe jooks, millest võttis taaskord osa terve kool.

Septembrikuu lõpetasime mihklilaadaga lasteaia hoovis, mis oli tore üritus tervele kogukonnale. Mihklilaadast on saanud armas traditsioon, juba aastaid müüvad lapsevanemad laadal isetehtud küpsetisi, hoidiseid ja käsitööd, et koguda raha oma rühmale. Sellel aastal liitusid laadaga esmakordselt ka kooliõpilased, et pisikesest laadast saaks suurem sündmus. Laadal sai lisaks ostmisele võtta osa ka erinevatest osavusmängudest, nagu kõrvitsa kaalu arvamine, parima hoidise valimine ja kogupere teatejooks. Lisaks olid avatud meisterdamisnurk ja näomaalingud.

Kooliaasta on alanud meie jaoks väga põnevalt ja juba ootame, mida toob meile ülejäänud aasta.

 

Getter Kahro,
huvijuht

Fotol: Saarepeedi kooli 6. klass osales maailmakoristuspäeval ja sai suure „saagi".

Foto: Anu Mikkor