Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Talgupäev Paistu Kooli Piilupartide rühma lastevanematega

Õues mängimine ja õppimine on meie laste elus järjest olulisema rolli võtnud. Lapsed veedavad üha enam aega siseruumides ja järjest vähem jääb aega vanematel nendega koos värskes õhus viibida. Oleme otsustanud oma rühmaga muuta laste päevakava nii, et oleks võimalik palju aega õues olla.

Kuna kõige tähtsamad on lasteaias siiski lapsed, siis nõusoleku saamine juhtkonna ja lastevanemate käest  on väga oluline. Korraldasimegi lastevanematele sellise koosolemise, kus tutvustasime oma plaane ja tegemisi. Õues tegutsemiseks on Paistu lasteaia maja lähedal suurepärased võimalused – suured põlispuud ereda päikese  ja vihma kaitseks, lõkkekohad hubasuse loomiseks ja sooja tegemiseks, puud ronimiseks, põõsad ja peenramaa koos tegutsemiseks.  Et luua veelgi paremaid tingimusi, leppisime vanematega kokku suure ühise talgupäeva laupäevasel päeval.

Lastele sai valmistatud euroalustest väliköök, erinevad pingid istumiseks, piirdeaed mänguala piiramiseks ja lauad kunstitegevusteks ning erinevateks mängudeks. Kõige suuremaks tööks võtsime ette lastele varjualuse kohandamise koolimaja kõrval olevast kuurist. Sinna sai paigaldatud uks, euroalustest põrand ja vanadest kooli pingpongilaudadest seinad, kuhu on hiljem võimalik lastel joonistada. Vanemad olid kaasa võtnud kõik vajaminevad töövahendid. Ehituseks sai kasutada erinevaid taaskasutatavaid materjale. Kuna päev läks pikaks, siis ei jäänud söömata ka kokatädi Tiiu valmistatud  talgusupp, mida oli lahkelt serveerima tulnud kooli direktor Merike.

Suured tänud Steveni vanematele põrandakattematerjali toomise eest, Emma-Liisa isale materjali organiseerimise eest ja kõikidele talgulistele selle suure panuse eest oma laste jaoks meie lasteaias. Eraldi  täname veel talguliste lapsehoidjat tädi Eha, kes terve päeva kaasas olnud lastega lustis ja neid käruga sõidutas.  Kui kõikides lasteaedades oleks sellised lapsevanemad, kellega on nii meeldiv koostööd teha,  siis on suur tõenäosus, et meie järeltulev põlvkond on tervisliku eluviisiga ja oskab tunda koosolemisest rõõmu.

 

Tiia Randpere,

Piilupartide rühma õpetaja