Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Tarvastu ja Tõrva jalgpallurid ühendasid jõud

Möödunud hooajal osales FC Tarvastu esindusmeeskond jalgpalli Eesti meistrivõistluste III liigas, kus saavutati 3. koht. Uuel hooajal on FC Tarvastu ja JK Tõrva otsustanud jõud ühendada, et minna edasi ühtse klubina nimega FC Tarvastu/JK Tõrva ÜM – seda nii laste kui ka esindusmeeskondade arvestuses.

Algaval hooajal mängib meie esindusmeeskond III liigas ning noored mängivad vanuseklassides U-10, U-12,  ja U-16. Esindusmeeskonna põhieesmärk 2019. aasta hooajaks on selge – III liiga võit.

Talveperioodil osalesid meie mehed mitmel saalijalgpalliturniiril: Eesti Jalgpalli Liidu aastalõputurniiril, Elva Indoor Cupil, Viljandimaa meistrivõistlustel ja Tõrva-Helme Cupil. Igal turniiril pretendeeris meie esindus kohale esikolmikus.

Suvel sai Soe küla staadionil peetud Tarvastu Cup 2018 noorte vanuseklassides 2008–2010. Turniiril osales enam kui 200 last ja kohtuniku vile vaibus alles õhtutundidel. Sportlikus mõttes oli turniiril nii võitjaid kui ka kaotajaid, kuid üldjoontes võitsid kõik osalejad – pealtvaatajad, lapsevanemad, sõbrad ja kõik teised, kes staadionil kohal olid. See turniir koos suvel toimunud liigamängudega näitas, et meie kodustaadion vajab märkimisväärset korrastamist ja kaasajastamist.

Kõiki turniire, kus meie noored on osalenud, ei jõua nende arvukuse tõttu üles lugeda, aga Eesti meistrivõistlustel saavutasid meie lapsed U-11 vanuseklassis koha esikolmikus ja U-9 klassis kindla esikoha.

23. ja 24. veebruaril 2019 toimus traditsiooniline Tarvastu Indoor Cup, mis on pühendatud meie kodumaa sünnipäevale. Neil kahel päeval tulid Tarvastu Gümnaasiumi võimlasse kokku 16 võistkonda kõikjalt Eestist. Nii U-10 kui U-12 vanuseklassis osales 8 võistkonda. Kokku võttis turniirist osa ligikaudu 200 last. U-12 vanuseklassis osalesid meie noored (Tarvastu ja Tõrva) kahe võistkonnaga, saavutades 5. ja 8. koha. U-10 vanuseklassis saavutas Tõrva esindus 3. koha ja Tarvastu esindus 2. koha.

Esimesed jalgpallilahingud on maha pidanud ka meie kõige väiksemad, vanuseklassi U-7 mängijad. Nemad osalesid Viljandi Tulevik Cupil, kus löödi kolm väravat ja võideti üks mäng. Palju õnne ja tahtmist noortele – see on alles algus!

Oleme harjunud nägema, et jalgpalli mängitakse õues ja sooja ilmaga, kuid meie kliimas saavad muruväljakud mängukõlbulikuks heal juhul alles aprilli keskpaigaks. Varakevadel ja hilissügisel oleks väljas mängimiseks tarvis valgustatud kunstmuruväljakut, mida meil kahjuks veel ei ole. Ootame pikisilmi kunstmuruväljaku projekteerimist Tarvastu gümnaasiumi juurde ja selle unistuse elluviimist.

Usun, et hooaeg tuleb sündmusterikas ja väga huvitav. Tööd on palju nii treeneritel kui ka lapsevanematel, et kõik huvid oleksid tasakaalus ning jalgpall pakuks ikka naudingut ja võidurõõmu.

Soovin kõigile ilusat kevadet ja põnevat jalgpallihooaega!

 

Zurab Kvaratshelija,

treener