Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Valla ametnik sai ammulaskmise maailmameistriks

Viljandi valla ehitusspetsialist Merike Kahk võitis juuni algul Saksamaal peetud ammulaskmise MM-il kolm kuldmedalit. Eesti sportlased said ka riikide arvestuses esikoha.

5.-9. juunini Ennigerloh's toimunud võistlustel saavutas Merike Kahk esikoha naiste arvestuses harjutustes TC900 (1557 punkti)  ja Match Play. Hõbe- ja pronksmedalid läksid Saksamaa ja Jaapani sportlastele.

„Sellel MM-il oli laskmine huvitav väga tugeva tuule tõttu. Match Play harjutuses sain poolfinaalist edasi vaid ühesilmalise eduga," rääkis Kahk, kes on nüüdseks saanud 10 individuaalset esikohta maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt. Ammulaskmisega on ta tegelenud 40 aastat.

Veteranide klassis sai Viljandi valla elanik Inno Kiilaspea 4. koha (1475).

Riikide arvestuses saavutas esikoha Eesti, kelle 1. meeskond Target Team (Merike Kahk, Teet Tagapere, Ain Järvesaar) tuli tulemusega 4634 punkti esikohale. Eesti teine meeskond ( Rita Raud, Inno Kiilaspea, Arvi Eek) jõudis kolmandale kohale. Teise koha saavutas Saksamaa meeskond.

Ammulaskmise maailmameistrivõistlustel osales üle 50 osaleja kümnest riigist.