Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Viljandi valla tänavuse seeriajooksu lõpetas Saarepeedi mägede jooks

Seeriajooks on algatatud  eesmärgiga populariseerida eelmisel liitumisel (2013)  ühinenud valdade (Pärsti, Paistu, Saarepeedi  ja Viiratsi) traditsioonilisi jooksuüritusi ning aastaringselt jooksjaid motiveerida. Seeriajooksu korraldavad Viljandi vald, Viiratsi spordiklubi, SK Jooksupartner ja VAK Staier koostöös sponsorite ja toetajatega. Kõigis liitunud valdades olid toimivad jooksusündmused, millel oli väga pikk traditsioon. Sidusime need üheks sarjajooksuks.

Trotsides vihma ja kohati libedat rada, osales Saarepeedi mägede jooksul 21. septembril sadakond spordi- ja liikumisharrastajat. Esmakordselt osales Saarepeedi jooksul jooksja väljastpoolt Eestit – etiooplane Mohammed Kalil Nedi treenib Enn Selliku jooksutiimis.

Jooksu võitis Eesti parimate keskmaajooksjate sekka kuuluv Olavi Allase, kes on võidukarika  saanud ka eelneval kahel jooksul, kolmel viimasel aastal Holstre-Paistu jooksul ja kahel aastal Kolme Tamme jooksul. Tema aeg Saarepeedi jooksul oli 16.24.  Jooksja purustas tema enda käes olnud rajarekordi ühe sekundiga.

Meestest saavutas teise koha Karel Hussar ajaga 16.42 ja kolmandaks tuli Mohammed Kalil  Nedi ajaga 17.19.

Parim naine oli Minna Kelk ajaga 20.30 (üldvõitjaga ajavahe + 4.06), teisena lõpetas Sille Puhu ajaga 22.38  ning kolmandaks jäi noor jooksja, 11-aastane Miia-Lii Kaigas ajaga 23.19. Siinkohal on märkimisväärne, et üks jooksu korraldajatest ja jooksjatest Einar Kaigas on jooksu juurde toonud oma pereliikmed.

Üldarvestuses võitsid  seeriajooksu meestest Aaron Kais ja naistest  Evelin Terro, kes olid osalenud kõigil neljal etapil.

Seeriajooksude korraldusmeeskonna liige ja jooksja Hanno Priks rääkis, et jooksuradade erinevus on üks jooksu väärtustest. Ta märkis, et tunnustust väärivad need inimesed, kes Saarepeedi mägede jooksu huvitava raja välja mõtlesid. Rada on põneval vahelduval maastikul.

Viljandi valla seeriajooks on  kogumas üha enam populaarsust ja tekkinud on väga tugev korraldusmeeskond, kes on koostöös vallaga võtnud jooksu professionaalse läbiviimise enda südameasjaks. Tänusõnad kuuluvad siin Einar Kaigasele, Anne Freimuthile, Hanno Priksile, Paul Kollale, Veiko Jürisele, Kädi Salmele, Jaak Israelile, Leho Estornile, Kadri Kuusikule ja Ants Kuusikule.

Alates registreerimisest kuni kiire tulemuste avalikustamiseni valla kodulehel, on kõik läbi mõeldud ja  hästi korraldatud.

Saarepeedi jooksu toetas vitamiinijookidega ja joogikontsentraatidega auhinnakotis Apricot OÜ Holstrest. Täname!

Peale jooksu lõppu arutasime jooksude korralduse  ja tuleviku üle. Vald on kasvanud Tarvastu ja Kolga-Jaani piirkondade võrra. Kuidas ja kas neid piirkondi kaasata seeriajooksude sarja? Jooksusari on kasvanud piirkondade traditsioonidest välja. Kui Tarvastu ja Kolga-Jaani piirkonna spordielu korraldajatel ja rahval on huvi liituda jooksusarjaga, siis  saame liikuda statuudi ja ajakava läbivaatamise juurde. Elama hakkavad  sündmused, mille loomise soov tuleb kohapealsete tegijate hulgast korraldajateni ja viiakse ellu koostöös.

Teine teema arutelul oli seeriajooksu sarja käigus liikumisharrastuste propageerimine, kus pole tähtis tulemus, vaid osalus ja võimalus liikuda kõigil jooksusarja sündmustel oma tempos.

Siinkohal teengi üleskutse meie  ettevõtetele. Kui soovite oma ettevõttega panustada tervisesarja sündmuste loosiauhindadesse, andke endast teada e-kirjaga ene.saar@viljandivald.ee. Oma auhinna väljapanekuga annate ühiskonnale  märku, et olete terveid eluviise toetav ja sellesse panustav ettevõte.

Viljandi Vallavalitsus ja seeriajooksu korraldusmeeskond soovivad kõigile ilusat sügist ja 2019. aasta lähenevat lõppu. Hoiame oma vaimu ja füüsise värske liikudes! Eestis on inimeste keskmine oodatav eluiga sünnimomendil järjest pikenenud, olles 2016. aastal 77,8 eluaastat. 2017. aastal oli meeste keskmine eluiga 73,7 aastat ja naistel 82,3 aastat (Allikas: Statistikaamet).

On öeldud, et üks õun päevas tagab tervise. Vastuoluna teame,  et muinasjutus viis just üks  õun Lumivalgekese igavesse unne. Kõik me tahame olla terved ja selleks on tark piiri pidada meie igapäevaste „mürgiõuntega" ehk liigse alkoholi  ja tubakaga ning hoida enda ümber head suhted, mis loovad õnnetunnet, liikuda  endale sobivalt oma tempos  ja tegeleda enda eale sobivate meeldivate asjadega. Oma elu korraldad suurelt jaolt sina ise, võimalusi aitab luua, tegevusi toetada ja sündmusi korraldada Viljandi vallavalitsus.

Elanike mõtted  on alati teretulnud.

 

Ene Saar,

Abivallavanem,
Viljandimaa Tervisenõukogu liige

Fotol: Saarepeedil tuli jooksjatel trotsida vihma ja porist rada.
Foto: Kädi Salme