Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Viljandimaa bändide päev elab ja hoiab oma väärtusi

Märtsikuu sündmuste avalöök Saarepeedi hubases rahvamajas oli 2. märtsi õhtul toimunud 22. Viljandimaa bändide päev. Tegemist on tantsumuusikat viljelevat koosseisude mõõduvõtmisega.

Sel korral astusid lavalaudadel üles kaheksa bändi Viljandimaalt ja üks Tartust. Ja nagu traditsiooniks on saanud, oli kohal ka kolmeliikmeline žürii koosseisus vana hea rokkar Üllar Priks alias Myrakas, muusik, Tartu ansambli Inerts liige ja produtsent Liane Loog ning 15 aastat Viljandimaa bändide päeva Viljandi kultuurimajas korraldanud Malle Allese. Žürii ei pannud bände paremuse järgi ritta, sest see ei ole nii erinevate žanrite ja koosluste puhul võimalikki, vaid andis välja kolm eriauhinda, publiku hooleks jäi õhtu parima(te) bändi(de) valik.

Õhtu avas vanadest headest muusikutest koosnev live-ansambel Seltsimehed, kuhu kuulusid Sulev Salm, Mihkel Pajupuu, Priit Alvre ja Endel Purju. Igaüks sai olla ka solisti rollis, kuid kõige rohkem jäid kõrvu meeste mitmehäälselt kõlanud lood. Hoogsad rütmid kutsusid tantsulembese publiku kohe tantsupõrandale.

Järgmisena vallutas lava aga Abja Gümnaasiumi põhikooliastme õpilastest koosnev ansambel More Reality, juhendajaks ka mitmete varasemate Abja noortebändide looja Endel Purju. Kaheksaliikmelises live-bändis tundsid kõik rõõmu sellest, mida nad tegid. Silma jäi noor trummar Kaspar Teorein, kes on omandanud oma õpetaja parimad oskused, ning kolm särasilmset tüdrukut- solisti. Noored pälvisid žürii poolt särasilma auhinna. Liane Loogilt sai emotsionaalse esituse eest kingituse laulja Katerina Agafonova.

Vokaalduo Boomer (Avo Ailt ja Hele Saareoks) astus üles oma vanas headuses ja publikule tuntud-teatud tantsulugudega. Muide, ansambel Dolore, kuhu kuulusid ka Avo ja Hele, oli esimesel bändide päeval 1996. aastal publiku lemmik. Selline mõnus kohtumine vana hea sõbraga lõi tantsupõranda elama.

Ja siis oli kord kohaliku kollektiivi SP (Saarepeedi) Swing käes. Taas live-ansambel, kus mängisid sellised Viljandi tuntud pillimehed nagu Üllo Kaur, Tarmo  Suvisild, Leo Kimmel, Peeter Raska, Heino Kalling ning aastakümneid Viljandi kultuurikoolis muusikapedagoogina tegutsenud solist Helju Meriste. Hea repertuaar, mahe muusika, Tarmo viiulisoolod ja Helju madal mahlane hääl sulatasid südameid. Publikupreemia!

Õhtu üllataja, ei-tea-kust ilmunud bänd VEA (Väikese Eelarvega Ansambel) oli laval täiesti esimest korda. Õpetajatest koosnev ansambel, mille koosseisu kuulusid Tarvastu gümnaasiumi huvijuht Romet Koser ja pilliõpetaja Jaan Tamm, eristus teistest nii repertuaari kui ka esituse poolest. Meelde jäid Jaani mahe saksofonisoolo, Rometi vaimukad sõnad tuntud lugudele ja nende humoorikas esitus.

Ainus kaugemalt tulnud osaleja oli Moro Pig Band Tartust. Väga hea live-rock-bänd, kus kõik oli paigas, mõjus väga terviklikult. Ivar Moro virtuoossed kitarrisoolod tõid talle žürii parima muusiku eriauhinna.

Õhtu kolmas kahemehebänd oli K & K – Kadri Koorits ja Kalev Saarva. Tore fonogrammibänd, millele lisasid plusspunkte hea tantsurepertuaari valik, Kalevi kitarrisoolod ning Kadri võimas hääl. Publikupreemia!

Õhtu projektibänd oli Köler- Band, mille liikmete ühiseks nimetajaks oli seos Viljandi maagümnaasiumiga. Taas tuntud pillimeestest, nagu Kalev Saarva, Anti ja Kalle Kivistik, Tõnis Tulp jt koosnev bänd. Nende mitmekülgses repertuaaris oli muuhulgas ka kantrilugusid. Praegune koosseis on veel noor, koos käidud alla aasta, arenguruumi veel on. Žüriilt uue tulija eriauhind!

Viimane esineja oli ansambel Onupoeg, kuhu kuulusid Meelis Utt ja kogu õhtu bände helindanud helitehnik Toomas All. Taas muhe kahemehebänd, kus mõlemad ka kitarridega kaasa mängisid. Nende tantsumuusikakavas oli ka õhtu ainus popurrii.

Õhtut hoidis ohjes Meelis Külaots. Bändide vahetuse ajal rõõmustasid publikut tantsurühma Hebe noored solistid Viljandi Gümnaasiumist Ave ja Kertu Alvre juhendamisel ning kohalik rahvatantsurühm Udusõlg, juhendaja Kertu Alvre. Õhtu oli rahvamaja juhataja Ille Mirka poolt hästi ette valmistatud ja läbi viidud, kõik sujus suurepäraselt. Välja anti ka kõigi osalenud bändide kontaktidega buklett, mida võib küsida rahvamajast.

Hea meel on tõdeda, et 24 aastat tagasi Ivar Lugima ideest sündinud Viljandimaa bändide päev on ajahambale vastu pidanud ning kannab edasi samu väärtusi, mis meil tol ajal olid. Hea on näha taas laval uusi live-koosseise ja noortebände, kes saavad oma esimesed koosmängimise kogemused juba põhikoolieas. Siit on võimalik ainult edasi minna!

Malle Allese,
žürii liige

Fotol: Abja Gümnaasiumi põhikooliõpilastest koosnev bänd More Reality pälvis žüriilt särasilma auhinna.  Foto: Ille Mirka