Pärsti Pansionaadi tutvustus

Pärsti Pansionaat avas uksed 1997. aastal Viljandi Haigla endistes ruumides. Esialgu hõlmas pansionaat suurema maja tiiva ja jagas hoonet Pärsti vallavalitsusega. Seoses valdade ühinemisega, sai kogu maja Pärsti Pansionaadi käsutusse. Maja on värskelt renoveeritud 2020. aastal. 

Pansionaat asub Viljandi Haigla sõbralikus naabruses. Alates 2021. aasta kevadest haljendab maja kõrval unistuste aed, koos lõkkeplatsi, looklevate pargiteede, varjualuste ja toreda aiamajaga. Aiaruum üllatab jalutajat liigirohkusega: seal on ilutaimed, viljapuu- ja marjaaed. 

Pansionaadis on 72 voodikohta - üks intervallhoolduse koht, 2 ühekohalist tuba ning ülejäänud kahe- ja kolmekohalised toad.

Tegevused

Lõbusaks ajaveetmiseks on palju iganädalasi tegevusi: hingehoidja jututund, kehalise liikuvuse arendamine, jalutamine, käelised tegevused, poksitrennid jne. 

Esmaspäeviti käivad meie pansionaati külastamas Marko Tiitus EELK Viljandi praostkonna praost või vaimulik Ann Tamme. Külastuse raames toimuvad kirikutunnid ning individuaalsed vestlused hoolealuste, nende lähedaste ja ka personali liikmetega. Projekti rahastab Sotsiaalministeerium. Päevadel, kus vaimulikud tulla ei saa, pakuvad sisukat vestlust meie tegevustiimi liikmed erinevatel huvipakkuvatel teemadel.
 
Teisipäeval ja neljapäeval pöörame tähelepanu liikumisele. Toimub rühmavõimlemine ja pallimäng nii meestele, kui ka naistele. Lisaks meie tegevustiimi igapäevasele tööle.
 
Kolmapäeviti pöörame tähelepanu hoolealuste lähiümbrusele, et nendega koos korda seada öökapid ja isiklikud esemed.
 
Meestel on Viljandi Taipoksi Klubi treenerite käe all võimalus osaleda poksitrennis. Viljandi Taipoksi Klubi treenerid töötavad meil vabatahtlikena.
 
Reede on pühendatud käelisele tegevusele meie tegevusjuhendajate juhendamisel. Võimalus on nii osaleda, kui ka pealt vaadata.
 
Muud võimalused
 
Olenevalt ilmastikuoludest saavad hoolealused aega veeta ja jalutada pansionaadi värskelt valminud „Unistuste Aias", kus on spetsiaalselt nii dementsetele- kui ka ratastooliinimestele mõeldud märgistustega looklevad pargiteed oma kergete tõusude ja langustega. Silmailu pakub kaunis haljastus.
 
Aiaruumis asub ka 60m2 aiamaja, mis on toredaks kohtumiste ja koosviibimiste kohaks.
 
Hoolealuste saunatamine on meil korraldatud graafiku alusel. Selle eest hoolitseb hügieenitiim. Protseduuri käigus, lisaks pesule, tehakse ka maniküür ja pediküür, inimene kreemitatakse ja lõhnastatakse, et pakkuda hoolitsust nii kehale, kui ka meelele.
 
Kord kvartalis käib pansionaadis juuksur.
 
Alates 01.10.2021.a. on Pärsti Pansionaadis õendusteenus.
Õed on majas esmaspäevast reedeni, kell 8.00-16.00.
 
Pesud pestakse meie pesumajas.

 

Õigusaktid

Pärsti Pansionaadi põhimäärus