Viljandi vallas oli aktiivne südamekuu

Meie noortetoad ja rahvamajad korraldasid südamekuu raames erinevaid liikumissündmusi. Koguti kilomeetreid, jahiti pilte, korjati prügi, mängiti liikumisbingot, tehti rattamatku, lahendati salakirja jpm.

Uusna külamajas koostöös Kalmetu põhikooliga peeti üritus „Liigun kogu perega", kus tuli lahendada salakirja, et järgmistesse punktidesse liikuda ning lõpetuseks mängiti veega täidetud pudelitega keeglit. Osalejad jäid sündmusega väga rahule ja pakuti osalejatele tervislikku smuutit. Lisaks lihavõtete raames toimus 1. aprillil lastele „aaretejaht" ning südamekuu tervisekilomeetrite kogumine.

Valmas mängiti südamekuul spordibingot, kus inimeste ülesandeks oli igapäev täita üks ülesannetest bingoruudustikul.

Tänassilmas käidi matkal, mille teel tuli lahendada erinevaid ülesandeid. Matkaraja pikkuseks tuli pea 7 kilomeetrit.

Kolga-Jaanis toimus pildijaht, kus tuli pildistada erinevaid esemeid või hooneid ning igal pildil tuli tekitada süda.

Saarepeedi noortetuba korraldas maastikumängu „Suur Aardejaht", kus tuli osalejatel vastata erinevatele küsimustele ja teha ülesandeid.

Ramsi VAK aktiivgrupp kutsus lapsed metsarajale kõndima, veekogusid märkama ning maast prügi üles võtma. „Kõige enam võeti osa loodusest prügi korjamise aktsioonist. Ettevõtmine läks niivõrd hästi, et maikuus on noortel uued ideed, kuidas noori taaskord toast välja meelitada. Seekord oodatakse noori kevadlilli pildistama ning leidma loodusest putukaid, loomi, linde ja kalu. Lisaks kutsume noori ka raamatuid lugema ja jätkame Ramsi Noortetoa jutusaate tegemist." Lisas Ramsi VAK noortetoa juhataja Ester Tooming.

Tarvastu rahvamajas toimub igakuiselt „Tarvastu kogub kilomeetreid", selle kuu eesmärk oli külastada piirkonna naaberkülasid ja jäädvustada külade omapärasid, on osalistele pakkunud võimalust märgata ning jagada teistega oma leide.

Lisaks korraldas Tarvastu piirkonna sporditöötaja Tarmo Arak rattamatka läbi kolme maja: Mustla rahvmaja, Soe külamaja, Kärstna mõis. Kokku tuli ca. 30km rattaring ja kohalikule rahvale läks väga korda ning toimus ka lastesõit. Ilm oli ilus ja inimesed nautisid koos liikumist.

Holstres korraldati jüriööle pühendatud tõrvikumatk, kus tehti tõrvikute valguses matk ümber Holstre järve. Holstre Pereseltsi ühe eestvedaja Katrin Kivistiku sõnul ei ole Holstres halba ilma, on vaid palju toredaid inimesi, kelle meelest sobis ka see vihmane ja tuuline reede õhtu just üheks Jüriöö matkaks ümber Holstre järve.

Kokku osales erinevatel südamekuu üritustel üle viiesaja inimese ja läbiti tuhandeid kilomeetreid. Sündmuste korraldajate sõnul jäi kajama positiivne tagasiside ja rõõm inimeste nägudelt . Kõik üritused toimusid 2+2 reeglist kinni pidades ja perekonnasiseselt. Läbitud kilomeetrite abil on nüüd meie südamed tugevamad. Iga liikumine loeb!

Pildi autor: Andrus Tukk. Pildil: Katrin Kivistik tõrvikuid süütamas.

Pildi autor: Anne Schvede. Pildil: vasakult Karin Sillakivi, Pille Kullas ja Laine Kingissep lõbusal matkal.

Pildi autor perekond Grünberg.

Pildi autor: Ulve Kannikmäe. Pildil: Perekond Tõnnov salakirja lahendamas.